reklama

Petržela oponuje Vrbovi: Nejsme stroje, odpočinek chybí

Milan Petržela odmítá že by plzeňští reprezentanti zápas na Slavii vypustili Milan Petržela odmítá že by plzeňští reprezentanti zápas na Slavii vypustili autor: Reuters
Vrba kritizoval své hráče, že se šetřili na baráž

Praha - Milan Petržela odmítá, že by se čtveřice plzeňských fotbalistů, nominovaná do reprezentace, v nedělním utkání proti Slavii šetřila na nadcházející baráž o účast na mistrovství Evropy proti Černé Hoře, jak naznačil kouč Pavel Vrba.

Trenér Viktorie po prohře 1:2 v Edenu uvedl, že pro některé hráče je asi důležitější baráž než liga. S tím ale Petržela zásadně nesouhlasí.

"To, co (trenér Vrba) řekl, mě trošičku zklamalo. My jsme se určitě na nic nešetřili a snažili jsme se podat co nejlepší výkon. Chceme hrát každý zápas naplno a že nás čeká druhý den sraz, jsme v tu chvíli v hlavách určitě neměli. Trenér to tak cítil, tak to řekl. Já to respektuji, ale samozřejmě mě to zklamalo," řekl novinářům na srazu Petržela.

Čtěte také:
Slavia pod Strakou dál válí. Doma porazila i Plzeň
Blog: Vrba uštknul své Plzeňáky výčitkou plnou jedu
Bílek: Je zbytečné přemýšlet, že Čech nebude chytat

Se spoluhráči z národního týmu Václavem Pilařem, Petrem Jiráčkem a Danielem Kolářem ani s nikým dalším prý v plzeňské kabině o nadcházejícím dvojutkání s Černou Horou nehovořili.

"Vůbec jsme se o tom nebavili. Že bychom rozebírali, co nás čeká, že máme před sebou kvalifikační zápas, to určitě ne," podotkl osmadvacetiletý Petržela.

"23 zápasů hrajeme ve dvanácti lidech, je to znát"

Vrba po prohře se Slavií vyčítal svým svěřencům hlavně malý důraz v osobních soubojích a ve vápně. Podle Petržely se možná na Plzni podepisuje náročný podzimní program, během něhož Viktoria střídá domácí soutěž s Ligou mistrů.

Pavel Vrba Pavel Vrba Foto: fcviktoria.cz

"Byl to včera takový divný zápas, ale když hrajete 23 zápasů v řadě ve dvanácti třinácti lidech, pak to je na každém fotbalistovi znát. Ta síla samozřejmě dochází, není tolik času čerpat novou energii. Nejsme stroje, odpočinek chybí," řekl plzeňský záložník.

Přiznal tak, že Západočeši možná začínají mít problém s nahuštěným sledem zápasů, na který nejsou z minulosti zvyklí.

To trenérovi reprezentace Michalu Bílkovi se příliš nechtělo na slova plzeňského kolegy Pavla Vrby reagovat.

"Já si myslím, že všichni reprezentanti odehráli zápas velmi solidně a na dnešek nemysleli. Plzeň měla navíc celý druhý poločas velkou převahu, jen byla nepřesná v koncovce," řekl kouč a do další debaty se svým kolegou se nepouštěl.

"Chci hrát, ale Honza Rezek je na tom teď lépe"

V dalších dnech čekají Petrželu pro změnu reprezentační povinnosti. Je rád, že v českém týmu má další tři plzeňské spoluhráče.

Litva - Česko (Rezek, Kadlec) Jan Rezek Foto: Reuters

"Myslím, že je to určitě výhoda. Hrajeme spolu nějakou dobu, už o sobě víme, jak se kdo pohybuje na hřišti. Někdy si přihrajeme i poslepu, už víme, co od sebe čekat," řekl Petržela.

S bývalým spoluhráčem z Plzně Janem Rezkem, který nyní obléká dres kyperského celku Anorthosis Famagusta, se v reprezentaci pere o místo na pravém kraji zálohy. Petržela připustil, že větší šanci nastoupit v základní sestavě má nyní asi Rezek.

"Když hrál, tak zahrál vždy dobře. Navíc dal naposledy dva góly v Litvě. Takže myslím, že teď to asi spíš vypadá pro toho Honzu, asi by si to zasloužil.

Tím neříkám, že bych nechtěl hrát, je jasné, že chci. Musím ale sportovně přiznat, že Honza předvedl dobré výkony, když dostal šanci, takže nevidím důvod, proč by teď neměl hrát," dodal Petržela.

reklama