reklama

Petržela už trénovat Baník nebude. O jeho nástupci klub intenzivně jedná

Vlastimil Petržela Vlastimil Petržela autor: Milan Kammermayer
Svou misi naplnil, přivedl fotbalisty ostravského Baníku zpět do nejvyšší soutěže. Nyní Vlastimil Petržela na lavičce končí, bude po dohodě s vedením klubu působit jako poradce majitele klubu.

Ostrava - Fotbalisty Ostravy už nebude trénovat Vlastimil Petržela. Třiašedesátiletý kouč, který Baník dovedl z druhé ligy do nejvyšší soutěže, O Petrželově nástupci Baník jedná.

Baník se vrací mezi elitu, Opavě zbyly oči pro pláč. Vítkovicím se podařilo zachránit Baník se vrací mezi elitu, Opavě zbyly oči pro pláč. Vítkovicím se podařilo zachránit Čtěte zde

Bývalý kouč Zenitu Petrohrad či Sparty trénoval Ostravu od loňského ledna. S mužstvem spadl do druhé ligy, ale letos ho vrátil mezi elitu. Zejména na jaře však Baník podával nepřesvědčivé výkony.

"Pan Petržela přišel do Baníku ještě za minulého vedení, a teď, po půldruhém roce jakéhosi překlenovacího období, končí jedna etapa. Cítíme, že bychom se rádi vydali malinko jiným směrem, současně bychom ale chtěli erudici a zkušenosti pana Petržely dále využívat ve prospěch klubu. Diskutovali jsme spolu o různých formách a možnostech spolupráce už během jarní části a výsledek je takový, že se teď pan Petržela přesune z lavičky do poradní funkce," uvedl sportovní ředitel Dušan Vrťo v prohlášení.

Petržela tento týden v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že ho druholigový boj o postup psychicky vyčerpal. To může být i jedna z příčin jeho odchodu z lavičky. "Celá sezona pro mě byla velice vyčerpávající. V týdnu jsme si sedli s majitelem a dohodli se na tom, že se přesunu do trošku jiné pozice. Je to pro mě něco nového, ale těším se, že si vyzkouším trochu jinou roli a naše spolupráce s Baníkem bude pokračovat," řekl Petržela na klubovém webu.

Nového trenéra Baník zatím nemá. Podle některých informací patří k horkým kandidátům na uvolněné křeslo dosavadní kouč druholigového Znojma Radim Kučera. Spekuluje se, že by mohl být ve hře i návrat Martina Svědíka z Mladé Boleslavi. Mezi volnými trenéry je Roman Pivarník, o kterého má ale zájem Jihlava.

"Čas nás aktuálně nějak netlačí. Máme tři týdny do začátku přípravy, kterou už pochopitelně nový trenér zahájí. V tomto mezidobí chceme přivést nového kouče," uvedl Vrťo.

Baník se vrací do ligy. Radujte se a zapalte ohně! Baník se vrací do ligy. Radujte se a zapalte ohně! Prohlédněte zde
reklama