reklama

Sparťan Vácha: Pilař opět létal. Ten filmování odmítá

Moment, v němž Lukáš Pauschek fauluje Václava Pilaře Moment, v němž Lukáš Pauschek fauluje Václava Pilaře autor: Tomáš Liška
Plzeň porazila pražské Bohemians 2:1 i díky penaltě po faulu na Václava Pilaře.

Plzeň - Ačkoli ho spoluhráč z reprezentace Lukáš Vácha označil za letce, plzeňský fotbalista Václav Pilař odmítl, že by v dnešním utkání 15. kola s Bohemians 1905 nasimuloval penaltu.

Viktoria se z ní dostala do vedení 1:0 a následně vyhrála 2:1, což šestadvacetiletý záložník považuje za cenné vítězství vzhledem k velmi dobrému výkonu Pražanů ve Štruncových sadech.

Běžela 31. minuta, když Pilař dostal přihrávku za obranu od Stanislava Tecla, bek Lukáš Pauschek do něj zezadu strčil, plzeňský hráč upadl a rozhodčí odpískal pokutový kop. Vzápětí se na sociální síti twitter objevil komentář od sparťanského záložníka Lukáše Váchy, který obvinil Pilaře ze simulování.

Váchův výrok se nelíbil Pilařovi ani Koubkovi

Pilař však podobné obvinění odmítl. "To vážně napsal? Ať se Lukáš stará sám o sebe. Je to pro mě vtipné od takového hráče," reagoval plzeňský záložník. "Byl jsem před obráncem, kontakt tam byl a penalta taky byla," dodal Pilař.

Také plzeňskému trenérovi Miroslavu Koubkovi se Váchův komentář nelíbil. "Sociální sítě nečtu, nezajímá mě to. Ale všiml jsem si určitého vyjádření Lukáše Váchy po zápase na Slovanu Bratislava, ať si na to udělá každý svůj názor," připomněl kouč Viktorie Váchovu kontroverzní reakci "Výhra na hřišti i v hledišti" po výtržnostech sparťanských fanoušků v utkání Evropské ligy v Bratislavě.

Pilař odmítá, že by padal schválně, aby si vykoledoval faul soupeře. "Nechci v každém souboji padat, abych byl nejfaulovanější hráč v lize. Ale prostě to tak z těch soubojů vyplyne. Když si to dáte před obránce a jste rychlejší, tak vás musí i za cenu faulu přibrzdit," popsal kmenový hráč bundesligového Wolfsburgu.

Bohemka byla těžkým soupeřem

Připustil, že Plzeň tentokrát nehrála příliš dobře, což bylo zaviněné i výborným výkonem protivníka. "Bohemka hrála opravdu moc dobře. Byl to asi nejlepší výkon ze všech soupeřů, kteří u nás na podzim hráli," chválil Pilař. "Hned po zápase jsme byl naštvaný, že jsme nehráli dobře. Ale teď jsem spíš rád, jak to dopadlo, protože tři body jsou pro nás nesmírně důležité," dodal odchovanec Hradce Králové.

Na výkonu Plzně se mohla podepsat i nervozita, protože hráči do utkání vstupovali s vědomím, že Sparta i Jablonec v sobotu vyhrály a jen tříbodový zisk by je tak vrátil na první místo. "Věděli jsme, že musíme vyhrát, jestli chceme být půlmistrem. To nás možná trochu svazovalo. Určitě musíme hrát lépe. Nehráli jsme tak útočně, Bohemka vyhrávala hodně soubojů a my často faulovali. Na druhou stranu zas jen silné týmy vyhrávají takové zápasy," upozornil Pilař.

Nyní má se spoluhráči týden na to, aby se připravil na poslední podzimní kolo. Plzeň se v něm utká se třetím Jabloncem, který na čelo ztrácí pouhé dva body. "Bude to pro nás strašně důležitý zápas. Jablonec dělá body a bude to těžké utkání, ve kterém se však budeme chtít rozloučit s půlsezonou vítězstvím. Musíme se na to připravit a dát do toho všechno," dodal Pilař.

reklama