reklama

Piqué se omluvil, dostal trest na čtyři zápasy

Gerard Piqué Gerard Piqué autor: ČTK
Disciplinární komise osmadvacetiletého fotbalistu potrestala za to, že sprostě urazil asistenta rozhodčího.

Barcelona - Obránce Gerard Piqué z Barcelony dostal za vyloučení v pondělní odvetě španělského Superpoháru s Bilbaem čtyřzápasový distanc. Disciplinární komise osmadvacetiletého fotbalistu potrestala za to, že sprostě urazil asistenta rozhodčího.

Piqué dostal červenou kartu v 56. minutě, kdy se na sudího rozčílil kvůli údajnému neodmávanému ofsajdu. Hlavní rozhodčí Velasco Carballo dal stoperovi okamžitě červenou kartu a v zápise o utkání odcitoval urážky, které Piqué adresoval asistentově matce. Barcelona poté s Bilbaem jen remizovala 1:1 a po prohře 0:4 z prvního utkání trofej nezískala.

Piqué, jenž kvůli trestu přijde mimo jiné o zápas prvního kola španělské ligy na hřišti Bilbaa nebo duel s Atléticem Madrid, se za chování omluvil. "Způsob, jakým jsem protestoval, byl špatný. Ale v žádném případě jsem neurážel asistenta rozhodčího," napsal na sociální síti twitter.

Barcelona se podle agentury Reuters zatím nerozhodla, jestli se proti trestu odvolá. Piquému hrozil distanc až na dvanáct zápasů.

reklama