Pirlo zachránil v turínském derby Juventus v 93. minutě

30. 11. 2014 22:48
V poslední chvíli zachránil fotbalisty Juventusu v turínském derby jejich tahoun Andrea Pirlo.
Radost fotbalistů Juventusu po rozhodující trefě Andrey Pirla.
Radost fotbalistů Juventusu po rozhodující trefě Andrey Pirla. | Foto: Reuters

Řím - V poslední chvíli zachránil fotbalisty Juventusu v turínském derby jejich tahoun Andrea Pirlo. Díky jeho trefě z 93. minuty vyhrál lídr Serie A nad FC Turín 2:1 a udržel si vedení v tabulce o tři body. AS Řím totiž večer přestřílel Inter Milán 4:2.

Juventus v tu chvíli hrál bez vyloučeného obránce Stephana Lichsteinera a vypadalo to, že městský rival bude po šesti letech na jeho stadionu bodovat. Pár vteřin před koncem zápasu však spoluhráči připravili míč rozběhnutému Pirlovi a ten vypálil pravačkou z dobrých 25 metrů nechytatelnou ránu k tyči.

Rozjásal v ochozech i člena klubového představenstva Pavla Nedvěda a prodloužil vítěznou šňůru na vlastním hřišti na 25 ligových zápasů.

Inter Milán dokázal na deštěm smáčeném Olympijském stadionu v Římě dvakrát smazat vedení domácího AS. Duel tak rozhodl bosenský záložník Miralem Pjanič. Nejdřív bleskově odpověděl na gól na 2:2, ve druhé minutě nastavení pak stvrdil výhru svého celku parádním trestným kopem.

FC Janov se vyhoupl minimálně do pondělí na třetí místo italské ligy. Po výhře 3:0 na půdě předposlední Ceseny je o bod před Neapolí, která v dohrávce 13. kola přivítá šestou Sampdorii Janov. Před městským rivalem má FC náskok dvou bodů.

Výsledky modročervených patří k největším překvapením tohoto ročníku Serie A. I dnes v Ceseně Janovští potvrdili, že se jim daří zejména venku. V sedmi zápasech tam neprohráli, víc bodů na hřištích soupeřů nasbíral jen Juventus.

Tým, v jehož základní sestavě byl jako tradičně bývalý sparťanský záložník Juraj Kucka, rozhodl o zisku tří bodů během chvilky. Už v 8. minutě vedl 2:0 a po půlhodině hry se navíc jeho nejlepší střelec Alessandro Matri postavil k penaltě.

Sedmou trefu v sezoně sice nepřidal, ovšem třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Domácí Massimo Volta si vstřelil vlastní branku a mizérii Ceseny dokonal neproměněným pokutovým kopem Emmanuel Cascione.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

AC Milán - Udine 2:0 (65. z pen. a 75. Ménez), Cagliari - Fiorentina 0:4 (17. a 55. Fernández, 69. Gomez, 74. Cuadrado), Cesena - FC Janov 0:3 (5. Matri, 8. Antonelli, 43. vlastní Volta), Empoli - Bergamo 0:0, Palermo - Parma 2:1 (37. Dybala, 73. Barreto - 40. Palladino), Juventus Turín - FC Turín 2:1 (15. Vidal z pen., 90.+3 Pirlo - 22. Bruno Peres), AS Řím - Inter Milán 4:2 (60. a 90.+2 Pjanič, 22. Gervinho, 47. Cholevas - 36. Ranocchia, 57. Osvaldo).

1. Juventus Turín 13 11 1 1 30:5 34
2. AS Řím 13 10 1 2 25:9 31
3. FC Janov 13 6 5 2 19:12 23
4. Neapol 12 6 4 2 23:15 22
5. AC Milán 13 5 6 2 23:17 21
6. Sampdoria Janov 12 5 6 1 15:9 21
7. Lazio Řím 13 6 2 5 21:16 20
8. Fiorentina 13 5 4 4 16:11 19