reklama

Pivarník si do Plzně odvede Acostu, Mahmutovič dostal zelenou k odchodu

Rafael Acosta vymění zelenobílý dres Bohemians za plzeňskou kombinaci Rafael Acosta vymění zelenobílý dres Bohemians za plzeňskou kombinaci autor: Zlata Vostrá
Uruguayský fotbalista Alejandro Acosta zamíří za trenérem Romanem Pivarníkem do Plzně. Mistr už zahájil přípravu na novou sezonu

Plzeň - Podpisy na finálních smlouvách zatím ještě chybí, nicméně v Plzni už považují za víceméně hotovou věc, že Viktorii posílí Rafel Acosta, 25letý krajní záložník z Uruguaye.

Ze svého působení v Bohemians Acostu velmi dobře zná trenér Roman Pivarník, který si ho vlastně do Štruncových sadů přivede s sebou.

Z Plzně do Ďolíčku už putovala finanční náhrada za uvolnění trenéra před vypršením jeho kontraktu s Bohemians, takže doplatek za Acostu bude nyní následovat. Vyloučit stále nelze ani nějakou hráčskou náhradu, "klokani" tiše  doufají v zapůjčení mladého útočníka Michala Krmenčíka.

"Schicka už si z hostování stáhla Sparta, teď přijdeme o Acostu - a Bohemce tak odchází 14 gólů z minulé sezony," konstatuje Miroslav Koubek, nový kouč Bohemians. "Ale to je prostě fotbalový život," nebere to tragicky.

Schick v ligové sezoně skóroval 8x, Acosta 6x, Bohemians vstřelili celkem 35 branek, odchází tedy rovných 40 procent střelecké produkce klubu.

Co se týče Viktorie Plzeň, zahájila dnes přípravu, samozřejmě bez reprezentantů, startujících na Euru, což jsou Češi Daniel Kolář, David Limberský a Roman Hubník a slovenští hráči Michal Ďuriš, Patrik Hrošovský a Matúš Kozáčik.

Střílíte góly hlavou, nebo máte nervy z oceli? Zjistěte, komu z českého týmu se podobáte Střílíte góly hlavou, nebo máte nervy z oceli? Zjistěte, komu z českého týmu se podobáte Prohlédněte zde

Viktoria stahuje všechny hráče z hostování s výjimkou Aidina Mahmutoviče. Bosňan, hrající naposledy v Olomouci, dostal povolení, aby si hledal nový klub.

Naopak do přípravy trenéra Pivarníka se zapojili dosud jinde hostující Lukáš Stratil, Egon Vůch či David Štípek.

"Změny budou jak směrem do mužstva, tak směrem ven. Nechceme do toho moc zasahovat, protože tým je kvalitní. Osa mužstva tu je, ale každé mužstvo potřebuje okysličit. Ale jen na postech, kde je to nutné. Všechno je v rámci jednání," citovala trenéra Pivarníka ČTK.

reklama