reklama

Plán Bohemky z Vršovic: Chce lidi bavit fotbalem

Bohemians 1905 se vrátili do první ligy Bohemians 1905 se vrátili do první ligy autor: Ondřej Besperát
Bohemians chtějí bavit fotbalem

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 se po roční přestávce opět vracejí do první ligy a tentokráte se v ní chtějí zabydlet déle než jen na jednu sezonu. Vršovický klub věří, že bude pro nejvyšší soutěž přínosem a fanoušky pobaví dobrým fotbalem.

Konkrétní pozici si "klokani" nedali za cíl, ale rádi by se vyhnuli sestupu.

"Bavit se o osmém místě nebo o sestupu teď nemá cenu, bude hodně záležet na vstupu do sezony. Samozřejmě sestoupit nechceme," řekl na dnešní tiskové konferenci kouč Pavel Hoftych.

"Hlavně chceme hrát takový fotbal, abychom bavili diváky," doplnil kapitán týmu Marek Nikl.

Nováčkovi příliš nevyšla letní příprava, ze sedmi zápasů jich pět prohrál. Hoftych se tím ale netrápí.

"Příprava je od toho, abychom se připravovali. Nedá se stoprocentně říct, že výsledkově úspěšná příprava znamená, že pak budete úspěšní i v lize. Naopak nás to nabádá k tomu, abychom byli v úvodu sezony daleko obezřetnější," pokračoval Hoftych.

Bohemians věří, že budou pro nejvyšší soutěž nejen díky skvělým fanouškům zpestřením. "Rádi bychom byli pro ligu přínosem a dostali ji z toho padesátého místa na lepší příčky," připomněl Hoftych nedávné srovnání světových ligových soutěží.

"Klokani" vsázejí na kombinaci zkušeného stáří s dravým mládím. "Z krátkodobého hlediska se chceme adaptovat v lize a z dlouhodobého pokračovat ve vývoji kádru v rámci prolínání starších harcovníků s mladými, šikovnými kluky," poznamenal Hoftych.

Čtěte také: Morávek jde do Schalke. Přestup léta? Stál 70 milionů

Před startem nového ročníku však přišel o dva nejproduktivnější hráče z uplynulé druholigové sezony.

Spory s druhou Bohemkou neřeší

Talentovaný Jan Morávek odešel do Schalke 04 a Milan Škoda se zranil. Klub proto angažoval na hostování z Dukly Praha zkušeného Luďka Zelenku a v těchto dnech jedná ještě o příchodu záložníka Jiřího Kaufmana.

Kádr dále posílili Josef Jindřišek a Lukáš Hartig z Olomouce, Václav Marek, Jiří Šisler, Jan Štohanzl a z hostování se vrátili Michal Dian a David Bartek. Vršovický klub naopak opustili vedle Morávka ještě brankář Zoltán Miski, Jan Moravec, Miloslav Strnad a Marek Jungr.

Hrozbou konkurenčních Bohemians Praha ze Střížkova, kteří vyhrožují bojkotem vzájemného duelu v desátém kole, se "klokani" nezabývají. "Nemá cenu se k tomu více vyjadřovat, nebudeme se o tom se Střížkovem bavit. My hrajeme fotbal pro diváky a to další není naší prioritou," podotkl ředitel klubu Lukáš Přibyl.

Čtěte dále: Derby ´klokanů´ je ohroženo. Kapr napadl nováčka

Podobně mluvil prezident Bohemians Antonín Panenka. "Neřešíme žádné problémy s tou druhou Bohemkou. My jsme rádi, že jsme znovu postoupili do nejvyšší soutěže, kam si myslím, že Bohemka tradicí a vším patří. Jsme rádi, že můžeme hrát první ligu tady v Dolíčku," řekla klubová legenda.

Polovina z 7500 míst v Dolíčku má svého majitele v držitelích permanentní vstupenky, zbytek lístků se bude vždy prodávat před zápasy. Na pondělní úvodní duel s Brnem je podle Přibyla prodáno zatím pět tisíc vstupenek.

Utkání bylo vyhodnoceno jako rizikové, o bezpečnost se postarají asi tři stovky pořadatelů a policistů.

reklama