Plašil dovedl Bordeaux k triumfu ve Francouzském poháru

31. 5. 2013 23:30
Jaroslav Plašil (vpravo) se raduje se svými spoluhráči z Bordeaux z triumfu ve Francouzském poháru. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Girondins Bordeaux s českým kapitánem Jaroslavem Plašilem vyhráli Francouzský pohár. V dnešním finále na Stade de France v Paříži porazili Évian 3:2 a trofej získali po 26 letech.

Hlavní postavou zápasu byl Cheick Diabaté. Reprezentant Mali dal v 39. minutě první branku utkání a v úvodu druhého poločasu mohl poslat Bordeaux do dvougólového vedení, penaltu však neproměnil.

Minutu před koncem normální hrací doby ale zaváhání napravil a za stavu 2:2 rozhodl o vítězství Girondins.

Évian, který ještě před třemi lety hrál v třetí lize, dokázal dvakrát vyrovnat díky Yannicku Sagbovi a Briceovi Dja Djédjému, jenž skóroval v 70. minutě.

Evian přišel o historický triumf

Plašil, kterého po pohárovém finále čeká cesta do Prahy na reprezentační sraz před zápasem kvalifikace mistrovství světa s Itálií, odehrál 67 minut, poté ho nahradil André Poko.

Bordeaux vyhrálo pohár počtvrté, když navázalo na úspěchy z let 1941, 1986 a 1987. Naopak Évian přišel o možnost získat první trofej v historii klubu.