Aktualizováno 14. 12. 2016 23:11
Český záložník Jaroslav plašil pomohl Bordeaux gólem k postupu do čtvrtfinále Ligového poháru. Girondins vyřadili v osmifinále lídra francouzské ligy z Nice.

Paříž - Český záložník Jaroslav Plašil se gólově prosadil v osmifinále francouzského Ligového poháru a pomohl fotbalistům Bordeaux k výhře 3:2 nad Nice. Pro čtyřiatřicetiletého bývalého reprezentanta šlo o první zásah v sezoně. Kromě něj se do sítě lídra francouzské ligy dvakrát trefil Gaëtan Laborde, branky hostů vstřelili Alassane Pléa a z penalty Mario Balotelli.

Plašil otevřel skóre ve 14. minutě, když po Malcomově pasu obhodil vybíhajícího brankáře Beníteze. Hostující obránce Souquet se sice snažil za již překonaného gólmana zaskočit, míč ale odkopl až těsně za brankovou čárou a Plašil mohl oslavit první branku za Bordeaux od 12. ledna, kdy se prosadil v téže soutěži.

Krátce poté Ménezovu střelu vyrazil Benítez pouze k volnému Labordemu, který zvýšil na 2:0. Do přestávky sice snížil Pléa, deset minut po změně stran ale rozhodující branku vsítil opět Laborde.

V závěru Balotelli proměnil penaltu a v poslední minutě mohl vyrovnat střídající Donis, jeho pokus ale na brankové čáře zneškodnil domácí obránce. Bordeaux, které v minulé sezoně došlo do semifinále Ligového poháru, porazilo Nice na domácím stadionu po téměř šesti letech.

Monaku roste hvězda

Sedmnáctiletý Kylian Mbappe Lottin vstřelil premiérový hattrick v dresu Monaka a přispěl k vysoké výhře knížecího celku 7:0 nad Rennes. Monako je prvním týmem, kterému se v Ligovém poháru podařilo vstřelit sedm branek.

Dál jde také obhájce titulu Paris St. Germain, který porazil 3:1 Lille i díky dvěma Lucasovým gólům.