Plašil proměnil penaltu, Bordeaux však prohrálo

4. 3. 2013 6:51
Jaroslav Plašil dal svůj první gól v tomto ročníku francouzské ligy, když proti Llile proměnil penaltu.
Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil | Foto: Sport

Paříž - Reprezentační záložník Jaroslav Plašil dal svůj první gól v tomto ročníku francouzské ligy.

V 31. minutě poslal fotbalisty Bordeaux na hřišti Lille z penalty do vedení 1:0, soupeř ale v druhém poločase skóre otočil a zvítězil 2:1. Tři body zařídil domácím Salomon Kalou v 72. minutě.

Lyon promarnil po sobotní překvapivé porážce Paris St. Germain s Remeší šanci bodově se na lídra tabulky dotáhnout. V Brestu zachránil alespoň bod díky vlastní brance Tripyho Makondy.

Francouzská fotbalová liga - 27. kolo:

Brest - Lyon 1:1 (8. Šafní - 53. vlastní Makonda), Marseille - Troyes 2:1 (81. vlastní Jarjat, 82. Gignac - 70. Marcos), Lille - Bordeaux 2:1 (59. Rodelin, 72. Kalou - 31. Plašil z pen).

1. Paris St. Germain 27 16 6 5 49:17 54
2. Lyon 27 15 7 5 47:26 52
3. Marseille 27 15 4 8 34:32 49
4. St. Etienne 27 13 8 6 44:19 47
5. Nice 27 12 9 6 39:32 45
6. Montpellier 27 13 5 9 43:32 44
7. Lille 27 11 10 6 37:27 43
8. Rennes 27 12 5 10 39:36 41