yac
11. 1. 2009 23:10
Raul nastoupil k 500. ligovému zápasu
RAul hlavičkuje ve svém pětistém ligovém utkání proti Mallorce.
RAul hlavičkuje ve svém pětistém ligovém utkání proti Mallorce. | Foto: Václav Rojík

Madrid - Až po velké bitvě vydřeli v osmnáctém kole španělské ligy fotbalisté Barcelony výhru na hřišti Pamplony 3:2. Vedoucí celek španělské ligy si drží dvanáctibodový náskok na druhý Real Madrid.

Osasunu dělilo v neděli od překvapivé výhry deset minut. Nejprve sice šla Barcelona do vedení poté, co Messi poslal parádní pas mezi dvěma obránci na Eto´a, jenž nekompromisně zavěsil.

Domácí ale dokázali skóre otočit ve druhé půli. Po hodině hry se po rohovém kopu zprava dostal míč k Miguelu Flanovi, který přehodil gólmana Valdese.

Pak přišla chvíle Jaroslava Plašila. V 72. minutě  rozehrál na pravé straně akci na Juanfrana, který si poradil s Abidalem a Pandiani po jeho pasu přesně zakončil.

Osasuna vedla 2:1, ale z vedení se těšila jen osm minut. To se po spolupráci s Alvesem trefil Xavi. A záhy vyškolil domácí obranu Messi, jenž střelou do levého dolního rohu vystřelil výhru 3:2.

To už na hřišti nebyl Plašil. Ten se zranil ve srážce s Valdesem a musel střídat.

Raul v jubilejním zápase skóroval

Fotbalisté Realu Madrid se po nedělní výhře v osmnáctém ligovém kole nad Mallorkou udrželi díky lepšímu skóre na druhé příčce před Sevillou.

Jedním zásahem přispěl k výhře 3:0 kanonýr Raul pro něhož to byl 500. ligový zápas v kariéře.

Díky brankám Arjena Robbena a Raula vedl obhájce titulu už po sedmnácti minutách 2:0. Skóre pečetil ve druhém poločase Sergio Ramos.

Svěřenci kouče Juande Ramose tak vyhráli tři zápasy za sebou.

Arsenal nezaváhal, Liverpool jen remizoval
Inter Milán v lize ztratil, bod si odváží Cagliari

Divoký zápas v neděli prožil stoper Atletika Madrid Tomáš Ujfaluši, jehož tým prohrál doma s Bilbaem 2:3.

Domácí sice zásluhou Antonia Lopeze po sedmnácti minutách vedli. Hosté však srovnali těsně před přestávkou po střele Koikiliho a v úvodní čtvrthodině druhé půle zápas zcela otočili po brankách Llorenteho a Gabilonda.

Další ránu madridskému celku zasadilo vyloučení záložníka Manicheho. Gól Diega Forlana z poslední minuty už znamenal jen snížení na konečných 2:3 a zlost fanouků Atletika odnesl t trenér Javier Aguirre.  Příznivci na něho pokřikovali a žádali jeho odchod z klubu.

Účastníkovi Ligy mistrů totiž momentálně patří v tabulce až páté místo.

Capel ze Sevilly slaví třetí branku v síti Deportiva
Capel ze Sevilly slaví třetí branku v síti Deportiva | Foto: Reuters

Seville se podařilo v 18. kole španělské Primera División otočit nepříznivý vývoj utkání v La Coruni i přesto, že přes  poločas hrála jen v deseti.

Již v 35. minutě prohrávala brankou domácího Diaze a aby toho nebylo málo, tak v 41. minutě přišla o vyloučeného Maresca. Přesto se po přestávce oklepala a dokázala nepříznivý vývoj utkání zvrátit.

Nejprve vyrovnal pět minut po přestávce Fabiano a rozdílovou brankou vsítil Renato. Na konečných 1:3 zvýšil v 93. minutě Capel.

Pořádné drama viděli diváci ve Valencii, kde hrál Villareal, a to i když se po deseti minutách zdálo, že je o výsledku rozhodnuto. Hned v první minutě se totiž trefil Baraja a v desáté zvýšil již na 2:0 španělský reprezentant Villa.

Ještě před přestávkou ale dokázal snížit Fuentes a na 2:2 srovnával v 76. minutě Llorente. Domácí dokázali okamžitě kontrovat a o tři minuty později strhli vedení Eduem opět na svoji stranu.

Jenomže ani Villareal nehodlal složit zbraně, a tak po faulu v pokutovém území hostí přišla penalta a s ní i srovnání na 3:3. Úspěšným exekutorem byl v 88. minutě Rossi. Další branky už se diváci nedočkali.