reklama

Plašil si definitivně plácl se španělskou Pamplonou

Český reprezentant opustí Monako za 61 milionů korun

Pamplona - Český fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil se stal hráčem Osasuny Pamplona, kam přestoupil z Monaka. Ve španělském klubu v sobotu dopoledne absolvoval zdravotní prohlídku a odpoledne podepsal na tiskové konferenci čtyřletou smlouvu.

ČTK o tom informoval hráčův agent Pavel Paska ze společnosti ISM, která fotbalistu zastupuje. Monako podle španělských médií za Plašila inkasuje 2,2 milionu eur (zhruba 61 milionů korun).

Plašil se stane jediným zástupcem českého fotbalu ve španělské lize. V Pamploně ho doprovázel Paskův spolupracovník Jiří Rosický, jenž španělské prostředí dobře zná z někdejšího působení v Atlétiku Madrid. 

Plašil jednal o angažmá v Pamploně - více ZDE

Po návratu ze středečního reprezentačního utkání ve Vídni se Plašil vrátil do Monaka, ale už v pátek vyrazil do Španělska, kde pro něj mezitím Paska dojednal nové angažmá.

Dopoledne hráč podstoupil důkladnou lékařskou prohlídku, později se doladily formální náležitosti kontraktu a na odpolední tiskové konferenci Plašil podepsal profesionální smlouvu. Ukončil tak osmileté působení v knížecím klubu, kam odešel jako talentovaný junior s pouhými čtyřmi starty v první české lize.

Fotbalistovi prý vyšel přestup, jaký si vysnil. "Mimo Francie jsem si dokázal představit, že budu hrát jedině právě ve Španělsku, a ta nabídka byla velkou výzvou," uvedl fotbalista v telefonickém rozhovoru s ČTK a potvrdil, že si možnosti hrát za Osasunu velmi váží.

"Je to klub, který o mě hodně stál. Dnešním přestupem to jen dokázal a mně může změna prostředí jen prospět," řekl Plašil, který podle svých slov nedělní ligový duel svého nového mužstva ještě nestihne, ale za týden už bude Pamploně k dispozici.

Zpočátku ve Francii působil na hostování v druholigovém Creteilu, ovšem později se stal pravidelným členem základní sestavy Monaka. Až během letošního jara často jen střídal, což zřejmě urychlilo jeho úmysl odejít.

První informace o možném přestupu do Pamplony se objevily během července, později se mluvilo o zájmu Newcastlu, ale nakonec Plašil zamířil do klubu, který skončil v minulém ročníku španělské ligy na 14. místě. Na jaře ale postoupil až do semifinále Poháru UEFA. 

Ve francouzské lize Plašil nasbíral 115 zápasů a vstřelil pět branek, v druhé nejvyšší soutěži odehrál čtrnáct utkání. V reprezentačním dresu dosud sehrál 28 zápasů, jednou se zapsal mezi střelce.

reklama