Plašilův gól neodvrátil krutý debakl Bordeaux v Nice

Aktualizováno 23. 9. 2015 23:45
Výsledky 7. kola francouzské fotbalové ligy.
Jediný gól Jaroslava Plašila z Bordeaux při porážce 1:6 v Nice. | Video: YouTube

Paříž - Český fotbalový záložník Jaroslav Plašil se po zranění vrátil do sestavy Bordeaux a při prvním startu v sezoně skóroval. V zápase sedmého kola francouzské ligy na hřišti Nice otevřel v šesté minutě skóre, jeho tým ale nakonec soupeři podlehl vysoko 1:6.

Marseille, která se v základní skupině Evropské ligy utká s Libercem, remizovala na hřišti Toulouse 1:1. Zůstala tak ve středu tabulky na 11. místě a na vedoucí Paris St. Germain ztrácí už devět bodů.

Při nedělním utkání proti Toulouse (1:1) zůstal český reprezentant na lavičce, v Nice ale Plašil nastoupil v základní sestavě Bordeaux a hned v šesté minutě po Crivelliho přihrávce otevřel skóre. Domácí ale ještě do přestávky stav otočili. Nejprve se po Piedově centru hlavou prosadil Germain, v závěru poločasu z dorážky překonal gólmana Carrassa Le Bihan.

Druhé dějství nezačalo pro Bordeaux dobře. Po pěti minutách byl vyloučen Crivelli a o chvíli později vlastním gólem navýšil náskok domácích obránce Pallois. Na konečných 6:1 upravili dvěma trefami Ben Arfa a jedním zásahem střídající Mendy, těmto gólům už ale Plašil po vystřídání přihlížel z lavičky.

První poločas duelu Toulouse - Marseille nepřinesl mnoho zajímavých událostí, po přestávce ale viděli fanoušci dvě branky a tři červené karty. V 67. minutě se do vedení dostalo Toulouse poté, co Regattinovu střelu ve vápně tečoval Braithwaite a na změnu směru míče už brankář Mandanda nedokázal zareagovat.

O chvíli později dostal červenou kartu střídající obránce Marseille Mendy, který na hřišti nepobyl ani minutu. Na druhé straně ale rozhodčí Gautier vyloučil v rozmezí 84. a 87. minuty Moubandjeho a Yaga. Přesilovku v závěru využil střídající Batshuayi a vyrovnal na 1:1.

Marseille nastoupila v sestavě Mandanda - Isla, N'Koulou, Rekik, De Ceglie (77. Mendy) - Silva (71. Sarr), Diarra - Cabella (61. Batshuayi), Barrada, N'Koudou - Ocampos.

St. Etienne popáté v řadě získal tři body a po výhře 1:0 na hřišti Troyes se posunul na druhé místo o bod za Paris St. Germain. Třetí je Rennes, které remizovalo v Ajacciu 1:1. Na čtvrtou pozici se posunul Lyon, jenž poprvé v sezoně uspěl na svém stadionu: Bastii porazil 2:0.

Francouzská fotbalová liga - 7. kolo:

Ajaccio - Rennes 1:1 (45.+1 Larbi - 90. Sio), Lorient - Caen 2:0 (13. Moukandjo, 36. Waris), Lyon - Bastia 2:0 (18. Kalulu, 88. Tolisso), Nice - Bordeaux 6:1 (68. a 75. Ben Arfa, 33. Germain, 42. Le Bihan, 52. vlastní Pallois, 85. Mendy - 6. Plašil), Troyes - St. Etienne 0:1 (13. vlastní Ayasse), Toulouse - Marseille 1:1 (67. Braithwaite - 90. Batshuayi).