reklama

Platini: Francie MS nevyhraje. Náš problém je Domenech

Michel Platini Michel Platini autor: Ludvík Hradilek
Prezident UEFA si nemyslí, že Francie na MS uspěje

Paříž - Na blížícím se mistrovství světa bude Francie obhajovat pozici vicemistra, nicméně její aktuální vyhlídky nejsou pro fanoušky právě pozitivní.

Za čtyři roky od berlínského finále proti Itálii se pozice tamějšího fotbalového týmu výrazně změnila. Pryč jsou nejenom dobré výsledky, ale i sympatie v očích veřejnosti.

Čtěte také: Domenech pod palbou. Vyhodit ho chtějí i zástupci vlády

Po barážovém střetnutí proti Irsku, kdy "Les Bleus" pomohla k postupu kontroverzní branka Williama Gallase (který dopravil míč do sítě po předchozí ruce Henryho), vládne ve Francii spíše obava než euforie.

Za hlavního viníka úpadku reprezentačního fotbalu je přitom často označován jediný člověk - samotný kouč Raymond Domenech. Ten byl již několikrát vyzván veřejností k rezignaci. Marně.

Fakt, že Domenechova přítomnost není příliš žádoucí, vnímá i předseda UEFA a bývalý francouzský reprezentant Michel Platini.

Obrazem: Baráž o vytoužené MS nabídla radost, smutek i slzy Obrazem: Baráž o vytoužené MS nabídla radost, smutek i slzy Prohlédněte zde

"Ten problém se jmenuje Raymond. Nejde o záležitost trenéra, ale člověka," uvedl na stránkách deníku Guardian Platini.

Po neúspěšném Euru, kdy Francie vypadla v základní skupině, šokoval osmapadesátiletý kouč veřejnost tím, že místo analýzy krachu požádal na pozápasové tiskové konferenci prostřednictvím televizních kamer svou přítelkyni o ruku.

"V době, kdy celá Francie trpěla, řekne tohle. Musel tušit, jak to zapůsobí, a přesto si to dovolil. Měl by reprezentovat francouzskou fotbalovou rodinu, ale ani to nedělá, " zlobil se Platini.

Francie šampionát nevyhraje, míní Platini

Výpadky navíc přicházely i v kvalifikaci na MS a Francie nakonec vybojovala ve skupině až druhé místo (za Srbskem).

"Francie už není nejlepším týmem světa. Nepatří ani mezi tři nejlepší. Už je jen další ve společnosti týmů, které se dají hůře porazit, jako je Argentina, Německo, Itálie, Portugalsko nebo Nizozemsko."

"Nemyslím si, že bychom na mistrovství vyhráli. Spíše jen postoupíme ze skupiny a pak narazíme na Argentinu nebo Nigérii. V týmu je několik dobrých individualit, ale buďme upřímní, není tam nikdo výjimečný," uzavřel Platini.  

Vicemistr světa pak zahájí své působení na mistrovství 11. června utkáním proti nevyzpytatelné Uruguaji. Ve skupině A pak vyzve i Mexiko nebo domácí Jižní Afriku.

reklama