reklama

Platini šéfem světového fotbalu? Ne, svou kandidaturu vzdal

Michel Platini vzdal svou kandidaturu. Michel Platini vzdal svou kandidaturu. autor: Reuters
Předseda Evropské fotbalové unie UEFA Michel Platini, který byl potrestán osmiletým zákazem činnosti ve fotbale za korupci, definitivně vzdal snahu kandidovat na šéfa světového fotbalu.

Paříž - Předseda Evropské fotbalové unie UEFA Michel Platini definitivně vzdal snahu kandidovat na šéfa světového fotbalu. Původně hlavní favorit únorových voleb, který byl potrestán osmiletým zákazem činnosti ve fotbale za korupci, hodlá odvoláním trest zvrátit, jenže termín voleb je pro něj příliš brzy a kandidaturu na předsedu FIFA činí nemožnou. Řekl to agentuře AP a listu L'Équipe.

"Vzdávám se kandidatury. Načasování pro mě není dobré, už to nejde. Nemám čas ani prostředky jít za voliči, setkat se s nimi a také bojovat s ostatními kandidáty. Nedostal jsem vůbec šanci se do té hry zapojit," prohlásil šedesátiletý Platini, bývalý skvělý francouzský záložník a majitel tří Zlatých míčů.

Předseda FIFA se bude volit 26. února. Platiniho podporovala i Fotbalová asociace ČR, za Evropu se nyní bude o funkci ucházet generální sekretář UEFA Gianni Infantino.

Platini i dosavadní předseda FIFA Sepp Blatter dostali 21. prosince od etické komise FIFA osmiletý zákaz působení ve fotbale za pochybnou finanční transakci z roku 2011. Platini dostal od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost. Neexistuje o tom ale žádný doklad.

Oba se proti trestu odvolali k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS v Lausanne.

reklama