reklama

Peltovi hoši, nebo šampion? Boj o první trofej sezony je tu

Čtyři z posledních ligových zápasů mezi Plzní a Jabloncem skončily na západu Čech remízou 1:1. Skončí stejným výsledkem i páteční Superpohár? Čtyři z posledních ligových zápasů mezi Plzní a Jabloncem skončily na západu Čech remízou 1:1. Skončí stejným výsledkem i páteční Superpohár? autor: ČTK
V pátek od 17:45 vypukne v Plzni souboj o zisk první letošní tuzemské trofeje. Domácí Viktoria jako vítěz ligové soutěže přivítá na svém hřišti v české Superpoháru vítěze Poháru České pošty Jablonec.

Praha - V pátek od 17:45 vypukne v Plzni souboj o zisk první letošní tuzemské trofeje.

Domácí Viktoria jako vítěz ligové soutěže přivítá na svém hřišti v české Superpoháru vítěze Poháru České pošty Baumit Jablonec (zápas budeme sledovat v online reportáži ZDE).

Ve čtvrtém klání vítězů obou největších tuzemských soutěží se představí Viktoria už potřetí, Jablonec čeká premiéra. Zatímco v úvodních dvou ročnících vyhrál ligový vítěz (Sparta 2010 a Plzeň 2011), loni vyhrál vítěz Poháru z Olomouce.

Zatímco pro Severočechy to bude týden před startem nového ročníku Gambrinus ligy generálka na zápas prvního kola soutěže s Brnem, pro Plzeň to je poslední přípravný zápas před úterním domácím duelem 2. předkola Ligy mistrů s Željezničarem Sarajevo

Vrba: Prioritou je Liga mistrů

Oba týmy si v přípravě před sezonou připsaly cenné skalpy. Západočeši v úterý porazili účastníka posledního ročníku základní skupiny Ligy mistrů rumunskou Kluž vysoko 4:1, Jablonec minulý týden vyhrál 2:1 nad loňským čtvrtfinalistou Ligy mistrů Apoelem Nikósie.

"Prioritou je pro nás samozřejmě uspět v předkole Ligy mistrů proti Sarajevu, úterní zápas je pro nás nejdůležitější. Ale nebudu tvrdit, že nechceme v pátek vyhrát. K Superpoháru už kvůli fanouškům přistoupíme zodpovědně a se vší vážností," uvedl pro klubový web plzeňský kouč Pavel Vrba.

Připustil ale, že šanci dostanou hlavně ti hráči, kteří v zápase s Kluží nehráli od začátku.

"Už na soustředění jsem říkal, že mužstvo bude s Kluží a s Jabloncem víceméně rozděleno na dvě části. Proti Jablonci nastoupí většinou ti, kteří odehráli proti Kluži 30 minut, nebo nenastoupili vůbec. Podle výkonu uvidíme, kdo nastoupí v úterý," dodal Vrba, jemuž kvůli zranění budou chybět slovenští ofenzivní hráči Marek Bakoš a Michal Ďuriš.

Skuhravý: Budeme v plné sestavě

Jablonec vstoupí do evropských pohárů v rámci 3. předkola Evropské Ligy až za tři týdny, takže na Superpohár upírá veškerou svou pozornost.

"Těšíme se hodně. Myslím, že pro nás je motivace, že v tom utkání vůbec můžeme hrát. Hodně týmů by si přálo být na našem místě," přiznal kouč Severočechů Roman Skuhravý.

"Další motivací je, že chceme zjistit, jak jsme připraveni na začátek sezony. A lepšího soupeře jsme si k tomu nemohli přát. Bereme to jako mistrovské utkání, nastoupíme v tom nejsilnějším složení, o které hráči bojovali v přípravě," dodal.

Jablonec navíc půjde do zápasu s tou výhodou, že Plzeň porazil na jaře ve čtvrtfinále Poháru v obou zápasech porazil, navíc ve čtyřech z posledních šesti ligových duelů v Plzni neprohrál, když uhrál remízu 1:1.

Předpokládané sestavy:

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský (Končal) - Darida, Hořava - Rajtoral, Kolář, Kovařík - Wágner.

Jablonec: Špit - Zoubele, Eliáš, Beneš, Novák - Vošahlík, Loučka, Vaněk, Čížek - Piták - Hubník.

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Jiřík.

reklama