Plzni pomohla chyba gólmana, Boleslav na soupeře nestačila

2. 8. 2012 22:00
Do odvet 3. předkola Evropské ligy jde Plzeň s dvougólovým náskokem, Boleslav se ztrátou
David Limberský patřil i v Chorzówě mezi opory Plzně
David Limberský patřil i v Chorzówě mezi opory Plzně | Foto: Eduard Erben

Chorzów/Enschede - Zatímco Plzeň odjíždí z polského Chorzówa s veselou, protože si do odvety vede náskok 2:0, Mladá Boleslav dopadla v nizozemském Enschede naopak, podlehla tam 0:2

To vše v prvních duelech 3. předkola Evropské ligy. Ve Vídni pak ještě s tamní Admirou hrála pražská Sparta, Z utkání jsme přinášeli online reportáž. Sparta vyhrála ve Vídni 2:0, vše o utkání čtěte zde.

Plzeň po celý zápas jasně lepší

Plzni se v Chorzówě dlouho nedařilo svou převahu brankově zúročit, ale v 79. minutě už našel klíč k úspěchu dvacetiletý talent David Štípek.

V 85. minutě pak domácí celek nepodržel nejistý slovenský brankář Peškovič, když si od Ďuriše nechal vstřelit laciný gól mezi nohama.

Ďuriš se v nadějné pozici po Horově akci ocitl už ve 24. minutě, ale obrana mu na malém vápně míč z nohy odpálila. Ve 40.minutě měl gólman domácích Peškovič štěstí, když po teči Daridovy střely skončil balon těsně mimo branku.

Štípek se Vrbovi odvděčil gólem

Plzeň stupňovala tlak, v 66. minutě v obrovské šanci těsně minul Limberský.

Kouči Vrbovi však vyšlo střídání. Mladičký Štípek byl na hřišti pár minut, když zužitkoval Fillovu přihrávku a otevřel skóre. A po již zmíněné chybě gólmana Peškoviče zasadil domácím druhou ránu do týla Ďuriš.

Trenér Pavel Vrba věnoval pochvalu mladému Štípkovi: "Už na tiskové konferenci před zápasem jsem říkal, že máme na lavičce hráče, o kterých se bude hodně mluvit. Štípas je druhý Petržela. Potřebuje nabrat zkušenosti, ale typologicky je podobný Petrželovi a my věříme, že se mu vyrovná. Každý takový moment jako dnes posouvá mladé hráče dál."

Ruch Chorzów-Viktoria Plzeň 0:2

Branky: 80. Štípek, 85. Ďuriš. Rozhodčí: Damato - Nicoletti, De Luca (všichni It.). ŽK: Straka, Piech - Limberský, Ševinský. Diváci: 4500.

Chorzów: Peškovič - Djokič, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski - Zieňczuk, Straka (56. Lisowski), Malinowski, Janoszka (59. Starzynski) - Jankowski - Piech (81. Niedzielan). Trenér: Fornalik

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo, Kolář (88. Hanousek), Hora (72. Štípek) - Ďuriš (90. Hejda). Trenér: Vrba.

Středočeši se víceméně jen bránili

Zatímco Plzeň byla v Polsku jasně lepším týmem, z pohledu dalšího českého zástupce v pohárech to v Nizozemsku vypadalo opačně.

Mladoboleslavští se jen málokdy dostávali na útočnou polovinu, tempo zápasu diktovalo Twente Enschede, které mělo jasnou převahu.

Projevila se obrovská marodka Středočechů. Těžká zranění utrpěli v posledních týdnech útočník Chramosta i obránci Smejkal s Rolkem, stopera proto musel hrát netradičně Kúdela.

Pět minut před půlí pak bránící se Boleslavské po Chadlího střele ještě zachránilo břevno.

S Bulykinem přišly na hřiště i góly

Po pauze pak domácí útok oživil Rus Bulykin.Ten nejprve těsně minul tyč - a pak už se Enschede gólu dočkalo.

Fer si naskočil na trestný kop a ve vzduchu byl výš než rukavice brankáře Šedy. Uplynulo jen šest minut, když Śeda fantasticky vychytal Bulykina, jenže přišla Chadlího dorážka.

Určité šance měli pak na druhé straně Brunclík se Sivričem, další góly ovšem mohly padat hlavně na druhé straně. Šeda jim dokázal zabránit.

"Velká škoda, že David Brunclík ten míč netrefil. Výsledek 1:2 by byl určitě dobrý a nadějný pro odvetu. Takhle je ta šance poněkud nižší," konstatoval po zápase trenér hostí Miroslav Koubek.

Twente Enschede-Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 52. Fer, 58. Chadli. Rozhodčí: Tohver - Reinvald, Telling (všichni Est.). ŽK: Chadli - Kysela, Mareš, Kúdela. Diváci: 18.500.

Twente: Mihajlov - Rosales, Douglas, Bjelland, Schilder - Brama, Fer, Janssen (73. Gutiérrez) - Tadič, Plet (46. Bulykin), Chadli. Trenér: McClaren.

Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Kúdela, Bořil - Brunclík (84. Táborský), Ščuk - Sivrič, Magera (61. Zbrožek), Mareš - Nešpor (69. Ondřejka). Trenér: Koubek.

Další výsledky 3. předkola Evropské ligy najdete zde.