reklama

Plzeň chce šokovat City. Horváth: Fotbal se hraje na hřišti

Pavel Horváth. Pavel Horváth. autor: CPA Eduard Erben
Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth bere úterní souboj s hvězdným Manchesterem City v úvodním utkání základní skupiny Ligy mistrů jako velké vyznamenání.

Plzeň - Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth bere úterní souboj s hvězdným Manchesterem City v úvodním utkání základní skupiny Ligy mistrů (sledujte online reportáž na Aktuálně.cz) jako velké vyznamenání za to, co Západočeši v posledních letech po příchodu trenéra Pavla Vrby dokázali.

I když je anglický vicemistr finančně úplně jinde než Viktoria, Horváth věří, že jeho tým velkého favorita potrápí a odehraje zápas se vztyčenou hlavou.

Horváth: Na tenhle zápas budeme vzpomínat

"Je to obrovská zkušenost, že se můžeme setkat s takovýmhle mančaftem. Takový klub sem moc často nepřijede. Už jsme se potkali se španělskou, německou, italskou špičkou, teď s anglickou. Co víc si přát. Pro všechny tady je to vyznamenání za to, co jsme tady dokázali. Bude to zážitek a věřím, že na ten zápas budeme vzpomínat," řekl Horváth novinářům.

Do utkání podle něj Západočeši rozhodně nejdou předem poražení. "Samozřejmě mužstva jako Barcelona, AC Milán, Manchester City jsou prostě malinko někde jinde, co se týče veškerého zázemí. Ale fotbal se hraje na hřišti. Uděláme vše pro to, abychom je potrápili. Abychom byli soupeřem, který odehraje zápas se vztyčenou hlavou," prohlásil Horváth.

Liga mistrů poprvé na domácím hřišti

Je nadšený z toho, že Plzeň se poprvé ukáže v základní skupině Ligy mistrů ve Štruncových sadech. Před dvěma lety hrála své domácí zápasy v Edenu. "Byť je ten stadion třeba menší než v Praze, tak jsme tady prostě doma. Lidi tady, nejen fanoušci, ale celý klub si to zaslouží. Věřím, že si to užijeme," přál si osmatřicetiletý Horváth, který v pátek nastoupil k jubilejnímu 400. utkání v první lize.

Doufá, že Plzeň nebude v základní skupině v konkurenci Manchesteru, obhájce triumfu Bayernu Mnichov a CSKA Moskva jen do počtu. "Víme, že máme těžké soupeře, ale doufám, že nějaké body vybojujeme. Budeme se o svou šanci rvát," řekl Horváth.

Vrba: Pomohou nám nasbírané zkušenosti

Trenér Pavel Vrba věří, že plzeňským fotbalistům pomohou zkušenosti nasbírané v předešlých sezonách evropských pohárů. Ani proti velkému favoritovi nechce kouč ustupovat od atraktivní hry, kterou se Viktoria prezentuje. Věří, že by mohla překvapit.

"Když jsme hráli před dvěma lety na Barceloně, Venca Pilař měl málem oči z důlků, když viděl vedle sebe Messiho. Věřím, že díky zkušenostem, díky tomu, že jsme už v zápasech potkali spoustu hráčů světové extratřídy, už nebudeme mít otevřenou pusu a vyvalené oči. Věřím, že Manchester budeme brát jako mužstvo, s kterým chceme uhrát dobrý výsledek," řekl Vrba.

Se svým týmem se v hlavní fázi Ligy mistrů premiérově představí na domácím stadionu ve Štruncových sadech, neboť před dvěma lety hrála Plzeň v Edenu. Zatím prý ale zvýšenou nervozitu a očekávání necítí.

Plzeň se chce hrát svůj pohledný fotbal

"Je pravda, že před dvěma lety jsme byli více napnutí. Přijeli jsme na Slavii, dýchlo to na nás už na předzápasovém tréninku. Kdežto teď jsme v domácím prostředí a možná to napětí přijde víc zítra před zápasem," uvažoval Vrba.

Plzeňský kouč si přeje, aby Viktoria i proti hvězdnému soupeři předvedla svůj typický pohledný fotbal. "My můžeme jen překvapit a já doufám, že se nám to podaří. Určitě budeme chtít hrát ten náš fotbal, jaký předvádíme delší dobu. Pokud to tedy půjde," prohlásil Vrba.

Své hráče před zápasem upozorňuje na to, že budou muset hrát hodně přímočaře. "Manchester má mimořádné hráče, co se týká rychlostní a technické kvality. Pokud budeme chtít hrát na hodně doteků, bude to velký problém. Agresivita soupeře při tom, když nemají balon, je velká. Napadají velmi vysoko. Na druhou stranu jsou i věci, které by mohly vyjít," věří Vrba.

reklama