Plzeň deklasovala Dynamo i díky spornému gólu Bakoše

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 3. 2012 18:25
Plzeň - České Budějovice 4:0 (2:0)

Praha - Fotbalisté Plzně prolomili prokletí zrekonstruovaného domácího stadionu a v dohrávce 22. kola Gambrinus ligy poprvé v Doosan aréně vyhráli, když deklasovali České Budějovice 4:0.

Aktuální mistr tak snížil svou ztrátu na vedoucí Spartu na sedm bodů.

O dvě branky se postaral Darida, další trefy přidali Bakoš a Ďuriš.

Gól Marka Bakoše na 2:0 však vyvolal bouřlivou vlnu emocí, když branku nejdřív rozhodčí uznal, poté odvolal a krátce nato znovu potvrdil. Slovenský útočník si centr v hlavičkovém souboji s Machovcem měl zpracovat rukou, což také o přestávce v televizním rozhovoru přiznal.

Další špatné rozhodnutí sudích předcházelo třetímu gólu Daridy, který padnul z jasného ofsajdu.

Žižkov konečně vyhrál. Nasázel čtyři góly Jablonci
Derby nepoznalo vítěze. A Slavia má nového Čaroděje

Západočeši vyhráli zaslouženě, když si vytvořili mnohem více nebezpečných příležitostí, ovšem trvalo jim celou půlhodinu, než se rozehráli ke svému tradičnímu výkonu. Do té doby nejnebezpečněji vypadal Daridův pokus z dvaceti metrů, který těsně minul spojnici tyče a břevna.

Ve 35. minutě se Viktoria dočkala. Darida to znovu zkusil z delší vzdálenosti a tentokrát již mířil přesně. O minutu později vedli domácí už o dva góly, když diskutabilně zvýšil Bakoš.

Po přestávce Plzeň uchopila otěže utkání do rukou ještě pevněji a bavila dalšími pohlednými akcemi, které však dlouho zakončovali nepřesně. Spolupráci Bakoše, Petržely a Daridy poslal posledně jmenovaný nad bránu, těsně vedle skončila i střela Bakoše.

Až v poslední desetiminutovce si domácí zpřesnili mířidla. Z ofsajdu přidal třetí gól Darida a brankový účet duelu podtrhnul po sólovém úniku střídající Ďuriš.

22. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)
35. a 80. Darida, 36. Bakoš, 81. Ďuriš. Rozhodčí: Královec - Kocián, Hájek. ŽK: Darida - Javorek, Řezníček, Krajčík. Diváci: 6751.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský (85. Hájovský), Ševinský, Limberský - Horváth, Darida - Petržela (82. Wágner), Kolář, Pilař - Bakoš (74. Ďuriš). Trenér: Vrba.
České Budějovice: Delač - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa, Novák (71. Němec), Javorek, Otepka, Sandro (64. Kadula) - Řezníček (84. Linhart). Trenér: Cipro.