Stuttgart rozstřílel šesti góly Plzeň, trefil se i Kliment

5. 7. 2015 21:03
Fotbalisté Plzně v úvodním utkání na soustředění v Rakousku propadli v obraně a bundesligovému Stuttgartu podlehli vysoko 3:6.
Viktoria Plzeň - ilustrační foto.
Viktoria Plzeň - ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Hippach - Fotbalisté Plzně v úvodním utkání na soustředění v Rakousku propadli v obraně a bundesligovému Stuttgartu podlehli vysoko 3:6. Mezi střelce se zapsal i český reprezentant do 21 let Jan Kliment, který debutoval za německý celek po přestupu z Jihlavy.

Český mistr nezvládl už úvod zápasu

Plzeň se trápila hlavně v obraně, kde nechávala soupeři hodně prostoru. Už ve 2. minutě nepokryla standardní situaci, navíc rakouský reprezentant Harnik zahodil dvě velké šance. Toho využil Ondřej Vaněk a hlavou po rohovém kopu srovnal.

Jenže pak plzeňská defenziva znovu neuhlídala Harnika a ten už tentokrát nezaváhal. Do poločasu zvýšil na 3:1 svým druhým gólem v utkání Kiesewetter.

Do druhé půle v dresu Stuttgartu vyběhli i dva čeští hráči Kliment a Adam Hloušek. Také Plzeň prostřídala téměř celou sestavu, ale hernímu projevu to příliš nepomohlo.

Ve druhé půli se trefil Kliment

Obrana nejprve nezachytila náběh Feratiho, který si po obloučku za obranu poradil i s brankářem Bolkem. Další pěknou kombinační akci pak úspěšně zakončil Gruezo.

Plzeň sice po dobrém napadání snížila zásluhou Egona Vůcha, jenže vzápětí utekl Kliment a přehozením Bolka vstřelil první gól za Stuttgart, který ho koupil po vydařeném představení na ME jednadvacítek.

V závěru si Plzeň vylepšila náladu alespoň hezkou kombinační akcí, do které se zapojili všichni hráči a na konci byla posila z Příbrami Aleš Matějů. Levý bek udělal kličku brankáři a zamířil do odkryté branky. Stuttgart si ještě sám nastřelil břevno.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - VfB Stuttgart 3:6 (1:3)

Branky: 18. Vaněk, 67. Vůch, 87. Matějů - 2. a 40. Kiesewetter, 28. Harnik, 52. Ferati, 62. Gruezo, 69. Kliment.

Sestava Plzně - I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Vaněk - Kopic, Kolář, Kovařík - Mahmutovič.

II. poločas: Bolek - Rajtoral, Baránek, Hubník, Matějů - Kučera, Vaněk - Petržela, Ďuriš, Vůch - Holenda. Trenér: Koubek.