Plzeň dostala výprask, Slavia bez Straky má jen bod

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 3. 2012 18:54
Plzeň - Olomouc 0:4, Hradec Kr. - Dukla 0:2

Praha - Plzeňští fotbalisté si cestu za obhajobou mistrovského titulu znovu pořádně zkomplikovali. V rámci 20. kola Gambrinus ligy totiž utrpěli od Olomouce nevídaný debakl 0:4 a na vedoucí Spartu nadále ztrácejí devět bodů.

Ani na sedmý pokus v řadě se vítězství nedočkala Slavia. Tentokrát poprvé pod vedením nového kouče Martina Poustky remizovala bez branek s Jabloncem. Fotbalisté si ale poprvé od začátku října užili děkovačku s fanoušky.

Po čtvrteční rezignaci kouče Františka Straky se atmosféra v Edenu výrazně změnila a červenobílí si pochvalovali návrat k tradičnímu pozápasovému rituálu, který naposledy absolvovali ještě za kouče Michala Petrouše po výhře 1:0 v devátém kole nad Olomoucí.

Řepka: Fanoušci Baníku? Ubožáci, je mi jich líto
Obrat snů! Liberec v nastavení otočil duel s Boleslaví

Fanoušci nového trenéra přivítali transparentem "Martine, držíme ti palce" a pak dlouho vyvolávali jeho jméno. Šestatřicetiletý kouč se po utkání dokonce zapojil do děkovačky.

"Podpora od fanoušků mi udělala velikánskou radost, na druhou stranu jsem tu podporu cítil už během těch dvou dnů před zápasem. Myslím, že publikum sehrálo výraznou roli, celý zápas nás hnalo za vítězstvím," řekl Poustka.

Premiéra pod Poustkou se Slavii herně povedla, zda nezkušený trenér u mužstva zůstane i v dalších zápasech, ale zatím není jasné. Situací se bude v příštím týdnu zabývat představenstvo klubu.

Na šesté místo se posunula Dukla, která zvítězila v Hradci Králové 2:0.

Plzeň: Nevídaný debakl

V úvodním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by Plzeň měla utrpět nejhorší porážku za poslední dva roky. Viktoriáni měli více ze hry a zahrozili šancemi Pilaře, Ďuriše a Daridy. Hanáci se osmělovali postupně, v první půlhodince to zkusil jen z úhlu Ordoš.

Brzy po změně stran se však ve Štruncových sadech začaly dít velké věci. Kdo ví, jakým směrem by se utkání vyvíjelo, kdyby Petržela z malého vápna nepřekopl Zlámalovu branku.

A tak udeřilo na druhé straně. V 53. minutě napálil na hranici šestnáctky odražený míč Navrátil a jeho střelu zastavila až síť domácí svatyně. O sedm minut později bylo pro Západočechy ještě hůř, přečíslení tři na dva využil ke zvýšení náskoku Schulmeister.

Plzeň se snažila nepříznivý stav zvrátit, ale zrazovaly ji vlastní nepřesnosti. V 73. minutě Olomouc definitivně rozhodl explzeňský střelec Varadi a minutu před koncem dokonal dílo zkázy Podaný.

Na slávistech bylo v utkání s Jabloncem vidět, že je trenérská rošáda polela živou vodou, ovšem znovu doplatili na špatnou koncovku. Velké šance nevyužili především Blažek s Milutinovičem. Bod je však ztrátou také pro Jablonec, který vyšel střelecky naprázdno poprvé po šesti zápasech.

Hráči pražské Dukly pokračují ve snovém jaru. Ze čtyř zápasů zatím ztratili pouze dva body za remízu s Plzní, naposledy vyhráli v Hradci, když o osudu utkání rozhodla chvíle mezi 62. a 64. minutou. To se krátce po sobě trefili Švejdík a Malý.

20. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 0:4 (0:0)
53. Navrátil, 60. Schulmeister, 73. Varadi, 89. Podaný. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Košec. ŽK: Ďuriš, Wágner - Vepřek, Škerle, Ordoš, Varadi. Diváci: 7566.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (63. Wágner) - Petržela (83. Hora), Ďuriš (60. Berger), Pilař - Bakoš. Trenér: Vrba.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Rossi, Navrátil (73. Heinz) - Schulmeister, Ordoš (90. Jirouš), Varadi (88. Podaný). Trenér: Uličný.

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branka:
62. Švejdík, 64. Malý. Rozhodčí: Nenadál - Kocián, Nádvorník. ŽK: Černý, Plašil, Poděbradský - Švejdík. Diváci: 3799.

Hradec: Lindr - Plašil, Fukal, Pávek (67. Šisler), Poděbradský - Mrázek, Hochmeister, Černý, Zelený (81. Holeš) - P. Dvořák, Štěpán (53. Jedunov). Trenér: Kotal.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Hanousek, Gedeon, Malý (81. Božič) - Pázler (85. Pospíšil), Lietava, Engelmann (59. Svatonský). Trenér: Kozel.

Slavia Praha - Baumit Jablonec 0:0
Rozhodčí:
Královec - Kordula, Hájek. ŽK: Hubáček, L. Jarolím, Milutinovič - M. Jarolím. Diváci: 4867.

Slavia: Čontofalský (73. Berkovec) - Dostál, Latka, Hubáček, Čonka - Nitrianský (90. Vlček), Cicman, L. Jarolím, Milutinovič - Blažek - Škoda (25. Böhm). Trenér: Poustka.
Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Beneš, Jablonský - Kopic (59. Vošahlík), Loučka, Piták (85. Vaněk), M. Jarolím (89. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.