reklama

Plzeň hlásí posily: Kovaříka z Jablonce a manažera Kuku

Jan Kovařík je vedle Stanislava Tecla druhou velkou posilou Plzně v zimní přestávce. Jan Kovařík je vedle Stanislava Tecla druhou velkou posilou Plzně v zimní přestávce. autor: Reuters
Fotbalová Viktoria Plzeň před jarní částí oznámila příchod dalších posil.

Plzeň - Další dvě posily hlásí před jarní částí Gambrinus ligy fotbalová Viktoria Plzeň.

Tým účastníků play off Evropské ligy posílí bývalý reprezentant do 21 let a hráč Jablonce Jan Kovařík a někdejší kanonýr Slavie Pavel Kuka, který bude v týmu zastávat pozici sportovně-technického manažera (o jeho příchodu informoval deník Insider již 10. ledna, více zde).

Viktoria současně oficiálně potvrdila příchod Stanislava Tecla z Vysočiny Jihlava.

Kuka se těší na plzeňskou pohádku

„Angažování Pavla Kuky je dlouho plánovaným krokem, o posílení sportovního úseku jsme přemýšleli již v průběhu letní části sezony. Pavel Kuka bude mít na starosti především záležitosti A mužstva, ve své funkci bude úzce spolupracovat s trenérem Pavlem Vrbou a sportovním manažerem Františkem Myslivečkem," prohlásil na tiskové konferenci Tomáš Paclík. 

"Nabídku jsem pečlivě zvážil, od začátku jsem však cítil velkou chuť se této výzvy chopit. Viktoria Plzeň se v posledních letech vyprofilovala ve špičkový tým, který navíc dělá českému fotbalu velkou čest také na evropském poli. Je pro mě ctí, že se ve své pozici budu moct na této fotbalové pohádce podílet, " dodal sám Kuka. 

Kovařík posílí zálohu

Angažováním Jana Kovaříka posílila Viktoria kraje zálohy, kde obvykle čtyřiadvacetiletý fotbalista nastupuje. Od jeho příchodu si mnohé slibuje hlavně trenér Pavel Vrba.

„Honzovy výkony jsem měl možnost opakovaně sledovat, zaujal mě v dresu Jablonce i reprezentační jednadvacítky. Pomůže nám zvýšit konkurenci na krajích zálohy, kde jsme v průběhu podzimu hledali ideální složení," prohlásil kouč na tiskové konferenci. 

O tuhé konkurenci v kádru Západočechů ví i sám Kovařík, který se podle svých slov chce o šanci na místo na slunci poprat.

„Vím, že v Plzni nemá žádný fotbalista nic jistého. Jsou tu vynikající hráči z reprezentací několika zemí, budu se muset o své místo poprat. Kdybych si však nevěřil, neměl bych tu co dělat. Věřím, že se Viktorii za důvěru odvděčím, jsem stoprocentně připraven,“ uvedl Kovařík. 

reklama