reklama

Plzeň hlásí první posilu na novou sezonu: mladík Chrien

Viktoria Plzeň - ilustrační foto Viktoria Plzeň - ilustrační foto autor: CPA Eduard Erben
Fotbalisté Plzně získali prvního nového hráče pro další sezonu. Z Banské Bystrice přichází osmnáctiletý záložník Martin Chrien, který s Viktorií podepsal smlouvu na čtyři roky.

Plzeň - Fotbalisté Plzně získali prvního nového hráče pro další sezonu. Z Banské Bystrice přichází osmnáctiletý záložník Martin Chrien, který s Viktorií podepsal smlouvu na čtyři roky. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Odchovanec Banské Bystrice v této sezoně slovenské ligy odehrál 23 zápasů a vstřelil čtyři góly. Dva starty a jeden gól stihl už v minulé sezoně v 17 letech.

"Martin je pro nás velkým příslibem do budoucna. Patří mezi hráče, které jsme dlouhodobě sledovali, a nyní přišel čas, kdy se může výkonnostně posunout. Zaujal nás nejen výkony na hřišti, ale také příkladným chováním mimo fotbalový stadion," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Slovenský kontingent má už 6 členů

Počítá s tím, že už v létě dostane Chrien šanci zabojovat o místo v prvním týmu. "Pevně věřím, že uplatní zkušenosti načerpané ve slovenské nejvyšší soutěži i mládežnických reprezentacích," dodal Šádek.

Chrien se v týmu potká s jiným talentovaným slovenským hráčem Patrikem Hrošovským, který se na jaře naplno prosadil do prvního mužstva. V Plzni jsou i další slovenští fotbalisté Marián Čišovský, Michal Ďuriš, Matúš Kozáčik a Marek Bakoš.

"Zatím jsme se spolu moc nebavili, ale věřím, že na to bude dost času v následujících dnech. Doufám, že mě tu Patrik provede a naučí mě co a jak," řekl Chrien. "Plzeň je klub evropské úrovně a na Slovensku je velmi populární i proto, že v jejím dresu startuje několik slovenských hráčů. Přestup do Plzně je pro mě důležitým krokem v kariéře," dodal Chrien.

reklama