Plzeň byla blízko! Istanbul nedobyla, proti postupu byla tyč

Plzeň předvedla v odvetě mnohem lepší výkon, ovšem na postup to tentokrát nestačilo
Fotbalisté Fenerbahce se radují z postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Plzeň jim však cestu do dalšího kola hodně ztížila. Jako rozhodující se nakonec ukázala porážka 0:1 z úvodního duelu.
Ustřední dvojice zápas Salih Ucan - Vladimír Darida ve vzájemném souboji. Oba dali v zápase po gólu, díky tomu skončilo střetnutí 1:1.
Bojte se nás! Hvězda instanbulského celku Dirk Kuijt jakoby chtěl Plzeň zastrašit, skórovat se mu však nepovedlo.
Zde je v souboji s kapitánem Plzně Pavlem Horváthem, jemuž zápas bohužel příliš nevyšel. Svou chybou přispěl k vedoucímu gólu Fenerbahce.
14. 3. 2013 22:59
Fotbalisté Plzně končí letošní působení v Evropské lize v osmifinále.

Praha - Cesta fotbalistů Plzně letošní Evropskou ligou skončila. Viktoria v odvetě na hřišti Fenerbahce nedokázala dohnat jednogólové manko z úvodního zápasu a v Instanbulu remizovala 1:1.

Postup přitom nebyl daleko. Plzeň sice na konci první půle inkasovala po trefě Ucana, ovšem díky zlepšenému výkonu v 61. minutě vyrovnal Darida a o chvíli později nastřelil Limberský tyč.

V zoufalém závěrečném náporu se do pokutového území domácích vydal i brankář Kozáčik, ale k senzačnímu obratu mu chybělo razantnější zakončení.

"Je to samozřejmě škoda. Myslím, že v součtu těch zápasů jsme o moc horší nebyli. Ale letos jsme v Evropě odvedli skvělý výkon a myslím, že i tak zasloužíme pochvalu," řekl v rozhovoru pro Českou televizi Pavel Horváth.

Horváth: Teď vypadám jako pitomec

Před prázdnými tribunami, které museli domácí vyklidit kvůli trestu UEFA, začaly oba týmy vlažně. V 10. minutě Rajtoral posadil míč na hlavu Kovaříka, ale ten mezi tři tyče nezamířil. Stejně tak z následného rohu Čišovský.

Na druhé straně se nebezpečnou tečí prezentoval Sow, ale dopadl stejně. Domácí poté převzali kontrolu nad míčem a Plzeň do šancí nepouštěli. Naopak hrozili sami, Sowa ovšem vychytal pozorný Kozáčik.

Ve 43. minutě už byl ale slovenský brankář ve službách Plzně krátký na ránu Ucana, kterou mu nechtěně přichystal ve vápně Horváth.

"Samozřejmě moje chyba. Tu přihrávku Cristiana jsem si zpracovával, někdo nejdřív zavolal, že jsem sám, pak zase záda a najednou byl míč v síti. Teď vypadám jako pitomec. Kdyby nebyl stadion prázdný, nic bych neslyšel a nejspíš odpálil míč na tribunu. Škoda!" popsal situaci Horváth.

Šanci vykřesal Darida

Po přestávce se ale Plzeň probrala ke skvělému výkonu. Nejprve brankář Demirel nabídl stejně jako v Plzni šanci Rajtoralovi, ale ten prázdnou bránu z voleje netrefil.

V 56. minutě předvedl obrovskou hrubku v rozehrávce Čišovský, ale k jeho štěstí Kuijt ani Cristian nezakončili ideálně.

Pět minut na to už se Plzeň radovala. Kovařík přistrčil míč Daridovi, ten si ho posunul na pravačku a propálil houštinou těl balón až do sítě. Fenerbahce se pak zatáhlo a čelilo tlaku Viktoriánů.

V 70. minutě dokonce Limberský trefil tyč. Poté hostující kouč Vrba překvapivě vystřídal Horvátha a poslal do hry Ďuriše. Mohl to být geniální tah, Ďuriš měl pár minut na to na hlavě vítězný gól, ale z malého vápna netrefil bránu.

Kozáčik mohl být za hrdinu

Tlak sílil. Poslední šanci měli Západočeši v 90. minutě, kdy vydřeli roh a do pokutového území se vydal i Kozáčik. A právě na něj směřoval centr, který ovšem ještě Demirel tečoval a slovenský brankář z voleje trefil míč stehnem a domácí se tak ubránili.

"Je to škoda, vůbec jsem to netrefil. Měli jsme šancí dost, ale nepovedlo se," hodnotil po utkání Kozáčik.

Viktoriáni tedy končí v osmifinále, ale v Evropské lize po skalpech Atlétika Madrid nebo Neapole nechali sympatickou stopu.

Výsledek:

Fenerbahce Istanbul - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branky: 43. Ucan - 61. Darida. Rozhodčí: Gräfe - Hëcker, Henschel (všichni Něm.). ŽK: Kuijt, Gönül - Bakoš, Kolář, Tecl. Hráno bez diváků. První zápas: 1:0, postoupilo Fenerbahce.

Fenerbahce: Demirel - Gönul, Yobo, Irtegün, Ziegler - Sahin, Topal (35. Ucan) - Kuijt, Cristian (90. Korkmaz), Erkin - Sow (82. Topuz). Trenér: Kocaman.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (72. Ďuriš) - Rajtoral (88. Fillo), Kolář, Kovařík - Bakoš (65. Tecl). Trenér: Vrba.