Plzeň je blízko semifinále poháru. Sigmu doma porazila 4:2

Aktualizováno 2. 3. 2016 20:42
Jedním gólem se blýskl i Jan Holenda.
Jedním gólem se blýskl i Jan Holenda. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Fotbalisté Plzně vstoupili do čtvrtfinále MOL Cupu domácí výhrou 4:2 nad Olomoucí. Ve Štruncových sadech se v první půli pohárového duelu prosadili Aleš Matějů s Janem Holendou a po změně stran Michael Krmenčík a Jan Kovařík. Za Sigmu ve druhém poločase snížili Michal Ordoš a Jakub Plšek z penalty. Odveta na Hané se bude hrát za dva týdny.

"Bylo to trošku jiné než v lize, přišlo mi to takové bez zábran. Pohledných nebo ofenzivních akcí tam bylo víc. Je to dvojutkání, takže nějaký základ do odvety máme," řekl na tiskové konferenci trenér Plzně Karel Krejčí.

Od sobotního vítězného ligového duelu v Olomouci (1:0) udělal v základní sestavě sedm změn. V hodně kombinované jedenáctce nastoupili také hosté. "Kluci z lavičky v tréninku pracují dobře a jsem rád, že někteří ofenzivní hráči se gólově prosadili. Doufám, že jim to zvedne sebevědomí," uvedl Krejčí.

Plzeň se hned z první střely v zápase prosadila. Matějů si v desáté minutě narazil míč s Hořavou a zblízka propálil brankáře Spurného. Olomouc odpověděla dalekonosným pokusem Ordoše, který těsně minul branku. Po půlhodině hry úřadující mistr z brejku navýšil vedení. Petržela přihrál Holendovi a ten z úhlu překonal olomouckého gólmana.

Opět chybovali rozhodčí

Druhý poločas začal šancí Sigmy, Šindelář hlavičkoval o kousek mimo. V 57. minutě už aktivní Hanáci snížili. Ordoš dostal od Malce povedenou přihrávku za obranu a po kličce brankáři Bolkovi zamířil do odkryté sítě. Brzy nato Štěpán trefil tyč plzeňské branky.

"Ve druhém poločase to byla jiná Olomouc. Byli jsme hodně aktivní, vytvořili jsme si další množství situací, které se daly zúročit daleko líp. Ale největší rozdíl mezi mužstvy je hráčská kvalita a s tím související řešení finální fáze. Tam je Plzeň daleko silnější a před námi," prohlásil olomoucký kouč Václav Jílek.

Západočeši zabrali a v 66. minutě opět skórovali. Rajtoral z pravé strany vrátil míč na Krmenčíka, který potřetí překonal Spurného a stejně jako Matějů se dočkal premiérové soutěžní trefy za Plzeň.

Čtvrt hodiny před koncem však Kopic fauloval v pokutovém území Chorého a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Plšek. O chvíli později Kopic pohotově dostal míč do sítě, jenže gól nebyl chybně uznán pro domnělý ofsajd plzeňského záložníka.

Šest minut před koncem se necelé čtyři tisícovky diváků přece jen dočkaly čtvrté trefy. Precizně zahraným přímým kopem se o to postaral střídající Kovařík. "Po ofenzivní stránce to byl určitě náš nejlepší jarní výkon. Kromě čtyř gólů tam bylo ještě spousta situací, které po tom gólu volaly," konstatoval Krejčí.

"Ve finále jsme si odvezli výsledek, který nám sice dává určitou šanci, ale musíme být realisti. Plzeň dvougólové vedení asi těžko bude pouštět," dodal Jílek.

Úvodní utkání čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 4:2 (2:0)

Branky: 10. Matějů, 31. Holenda, 65. Krmenčík, 84. Kovařík - 57. Ordoš, 75. Plšek z pen. Rozhodčí: Berka - Kříž, Koval. ŽK: Kopic (Plzeň). Diváci: 3830.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hejda, Hubník, Matějů - Hořava (59. Hrošovský), Vaněk - Petržela (69. Kovařík), Holenda, Kopic - Krmenčík (76. Ďuriš). Trenér: Krejčí.

Olomouc: Spurný - Štěpán (69. Hladík), Rode, Šindelář, Falta (59. Vepřek) - Zahradníček, Ordoš, Plšek, P. Ševčík, Moulis - Malec (61. Chorý). Trenér: Jílek.