reklama

Výprodej Baníku? Do Plzně jde Baránek, do Jablonce Greguš

Jan Baránek v dresu české jednadvacítky Jan Baránek v dresu české jednadvacítky autor: ČTK
Jednadvacetiletý Jan Baránek podepíše ve Štruncových sadech smlouvu na tři a půl roku.

Plzeň - Další posílení týmu hlásí fotbalová Viktoria Plzeň. Ve středu byl dotažen přestup talentovaného beka Baníku Ostrava Jana Baránka, který by měl ve Štruncových sadech podepsat smlouvu na tři a půl roku.

„Honzu jsme pozorovali delší dobu. Jedná se o velmi perspektivního fotbalistu, který však již v dresu Baníku prokázal své nesporné sportovní kvality,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Rozhodující pro úspěšné jednání byl zájem hráče posunout se ve fotbalové kariéře dále a obléknout již v zimní přestávce dres Viktorie Plzeň.“

Jednadvacetiletý odchovanec ostravského fotbalu si doposud připsal 38 startů v nejvyšší české soutěži a tři branky.

„Na Baník nikdy nedám dopustit, v klubu jsem vyrostl a jsem mu vděčný za mnohé. V tuto chvíli jsem se však rozhodl pro angažmá ve Viktorii Plzeň a věřím, že toto řešení bude pro všechny strany správné,“ uvedl sám urostlý fotbalista. „Uvědomuji si, že se budu muset o své místo poprat, ale půjdu do přípravy s velkou chutí dokázat, že mohu být Viktorce okamžitě prospěšný.“

Plzeň kromě Baránka v zimní přestávce dotáhla také přestupy Aidina Mahmutoviče a Egona Vůcha, v přestup pak změnila také hostování Václava Pilaře.

Greguš podepsal na tři a půl roku

Baník ovšem opouští po Janu Baránkovi i další hráč základní sestavy Ján Greguš. Třiadvacetiletý slovenský záložník, který byl na podzim kapitánem Baníku, přestoupil do Jablonce. Podle jabloneckého webu podepsal defenzivní středopolař smlouvu na tři a půl roku.

Pátý tým ligového podzimu během dneška přišel o dvě opory. Po stoperu reprezentační jednadvacítky Baránkovi, kterého získala Plzeň, už nový kouč Petr Frňka nemůže počítat ani s Gregušem, jenž se po dlouhodobějších námluvách s Jabloncem definitivně stěhuje na sever Čech.

"Jablonecký klub v čele s Miroslavem Peltou má takové ambice a takový nákupní apetit, že nabídka, se kterou přišli v tomto týdnu, se nedala odmítnout. Samotná částka za přestup včetně dalších navazujících bonusů je na současné podmínky vysoce nadstandardní," řekl na klubovém webu majitel Baníku Petr Šafarčík.

Greguš má v 23 letech za sebou už 94 zápasů v nejvyšší soutěži, čtyři vstřelené góly, ale i roční angažmá v druholigovém anglickém Boltonu. Je druhou zimní posilou třetího celku ligové tabulky. Jablonec už dříve představil jako novou akvizici jihlavského záložníka Lukáše Masopusta.

"Je to perspektivní a univerzální hráč se skvělými předpoklady. Navíc už něco odehrál i v zahraničí a na svůj věk toho má hodně za sebou. Myslím, že zkvalitní náš střed pole a zároveň charakterově dobře zapadne do naší kabiny," řekl k příchodu Greguše jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

reklama