Plzeň na úvod ligového jara deklasovala Budějovice 6:0

Plzeň si otevřela střelnici a Horváth pak metal kozelce
Plzeň nastoupila v očekávané sestavě s Hubníkem na stoperu a zimní posilou Mahmutovičem na hrotu. Pavel Horváth rozdával úsměvy na lavičce.
Bosenský útočník, byl od první minuty hodně aktivní, ale nejprve dorážku vlastní střely poslal vedle a vzápětí trefil jen obránce.
V 6. minutě už ale Plzeň vedla. Pilař zachytil snahu hostů o odkop,...
... následně dostal Rajtoral míč za vybíhající obranu, zpětnou přihrávkou našel Petrželu a ten uklidil míč do sítě.
Aktualizováno 21. 2. 2015 22:53
Viktoria Plzeň vlétl,a do jarní části soutěže ve velkém stylu, Jihočechy vytrestala šesti brankami.

Plzeň - Drtivým vítězstvím 6:0 nad Dynamam Českém Budějovice vstoupila do jarní části Synot ligy Viktoria Plzeň. Aktuální lídr tabulky tak zvýšil svůj náskok před druhou Spartou na čtyři body, Letenští ale mají ještě pondělní duel s Příbramí k dobru.

"Jsme rádi, že se nám vstup podařil. Navíc se to povedlo výkonem, na kterém nemohu hledat moc nedostatků. Je to důležitý výsledek k tomu, abychom získali potřebné sebevědomí," řekl po utkání plzeňský kouč Miroslav Koubek. "Neberu to tak, že bychom soupeřům vyslali nějaký signál, my si hledíme jen sami sebe. Při vší ústě k Budějovicím víme, že přijdou těžší zápasy. Proto to nepřeceňuji," dodal.

Výsledky dalších dnešních zápasů fotbalové Synot ligy najdete zde.

První gól už v šesté minutě

Plzeň nastoupila v očekávané sestavě s Hubníkem na stoperu a zimní posilou Mahmutovičem na hrotu. Bosenský útočník, byl od první minuty hodně aktivní, ale nejprve dorážku vlastní střely poslal vedle a vzápětí trefil jen obránce.

V 6. minutě už ale Plzeň vedla. Pilař zachytil snahu hostů o odkop, následně dostal Rajtoral míč za vybíhající obranu, zpětnou přihrávkou našel Petrželu a ten uklidil míč do sítě.

Plzeň Jihočechy přehrávala a často je přikovala na vlastní polovinu, další náznaky šancí však nedokázala dotáhnout k přesnějšímu zakončení. Když už se Budějovice nadechovaly k nebezpečnému protiútoku, tak je zastavil sporný ofsajd. Větší nebezpečí tak přinesl jen roh, po kterém v plzeňském vápně vznikly zmatky, ale domácí se ubránili.

Naopak dvě minuty před koncem první půle přišla pojistka. Plzni se povedla rychlá akce podobná té z 6. minuty a po Mahmutovičově zpětné přihrávce se prosadil Kolář.

"Ten gól mě hodně mrzí. Pak se nám to rozpadlo. Hanzlík špatně zpracuje míč a je z toho útok čtyř na jednoho. To jsou chyby, které nemůžeme dělat," řekl trenér Českých Budějovic Luboš Urban.

Mahmutovič skóroval do prázdné

Definitivně jasno o vítězi bylo v 53. minutě, kdy Plzeňští presinkem obrali soupeře o míč a Pilař šel s Mahmutovičem ve dvojici na jediného obránce. Reprezentační záložník Nováka umotal a následně připravil Mahmutovičovi snadný gól před prázdnou branku.

A krátce na to přišla hezká individuální akce Rajtorala. Plzeňský bek ve vápně obešel protihráče a z velkého úhlu se trefil přesně pod břevno. A destrukci Budějovic třetím gólem během devíti minut dokonal Vaněk, který se trefil z přímého kopu z 20 metrů, který sám vybojoval.

Na posledních dvacet minutě přišel na hřiště i kapitán Plzně Horváth, který si připsal teprve čtvrtý start v sezoně a první v domácím prostředí, ochozy ho proto na hřišti bouřlivě přivítaly. Plzeň měla ještě několik šancí, ale skóre už navýšil v poslední minutě jen Hořava, který zůstal ve vápně nehlídaný.

"Hodnotí se to těžce, byl to výprask. Taktika nám vydržela poločas, nechtěli jsme to otvírat, ale po gólu do kabin se nám to rozpadlo. Nakonec to byl koncert domácích, my jim to ale usnadnili," řekl Urban.

Věří však, že se z toho Jihočeši oklepou. "My jsme na tyhle příděly zvyklí, což je sice smutné, ale vždy se z toho dokážeme oklepat. Garantuji, že za týden proti Brnu to bude jiný tým," dodal.

17. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 6:0 (2:0)

Branky: 6. Petržela, 43. D. Kolář, 52. Mahmutovič, 57. Rajtoral, 61. Vaněk, 90. Hořava. Rozhodčí: Příhoda - Hock, Vlasjuk. ŽK: Novák, Škoda (oba Budějovice). Diváci: 10.217.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk (71. Horváth), Hrošovský - Petržela, D. Kolář (75. Hořava), Pilař - Mahmutovič (77. Chramosta). Trenér: M. Koubek.

Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Benát, Kladrubský (84. Hála) - Varadi, Michal Škoda, Linhart - Kalod (67. Funda). Trenér: Urban.

1. Plzeň 17 13 2 2 39:12 41
2. Sparta 16 12 1 3 26:7 37
3. Jablonec 17 11 3 3 32:15 36
4. Mladá Boleslav 17 8 3 6 23:14 27
5. Teplice 17 6 6 5 25:20 24
6. Slavia 17 6 5 6 24:23 23