Plzeň neměla slitování ani s Baníkem, nasázela mu čtyři góly

3. 8. 2013 19:59
Plzeň porazila ve 3. kole Ostravu 4:0.
Fotbalisté Plzně udrželi i ve 3. kole Gambrinus ligy svou normu minimálně čtyř vstřelených gólů na zápas | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Plzeňská gólová mašina stále perfektně funguje. Tentokrát si ve 3. kole Gambrinus ligy hravě poradila s Ostravou, kterou smetla debaklem 4:0.

Západočeši tak zůstávají stále v domácí soutěži stoprocentní a se třinácti brankami zažívají střelecky nejpovedenější start do ligy ve své historii.

Sobotní kanonádu před zaplněným hledištěm otevřel ve 26. minutě Kovařík. Už za další dvě minuty plzeňský náskok zdvojnásobil Wágner a když těsně před přestávkou přidal třetí gól Hořava, bylo rozhodnuto. Po změně stran se trefil i Ďuriš.

Kanonádu načal přímý kop Kovaříka

Kouč Viktorie Pavel Vrba i tentokrát dodržel svou strategii s nasazováním hráčů a šetřil některé opory včetně špílmachra Horvátha.

I bez nich si však domácí rychle vytvořili herní převahu a Baník se musel bránit jejich útokům. Wágnerovu hlavičku po Hejdově centru sice ještě Bárta bravurně mimo tři tyče vytlačil, ale na Kovaříkův přímý kop už nestačil.

O několik desítek sekund později to bylo už 2:0. To Wágner úspěšně dorazil předchozí vlastní pokus do tyče. Další branka visela ve vzduchu po tečované střele Daridy, jeho projektil však ostravskou svatyni těsně minul.

Třetí zásah tak přišel chvíli přes přestávkou, když Bárta trochu podcenil skákavou střelu Hořavy.

Místo snížení čtvrtá branka

Zkraje druhé půle mohl snížit Rolinc, z dobré pozice však mířil mimo. A tak mohla naopak vyniknout krásná akce domácích. Na Hořavovu kolmici si naběhl Ďuriš a krásným lobem nedal Bártovi šanci.

Přestože bylo rozhodnuto, vytvořily si oba týmy v závěru ještě řadu pěkných šancí. Skóre se už ale neměnilo.

3. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 4:0 (3:0)
Branky: 26. Kovařík, 28. Wágner, 45. Hořava, 56. Ďuriš. Rozhodčí: Franěk - T. Kovařík, Vlasjuk. ŽK: Hejda - Vomáčka, Kukec. Diváci: 11.108.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (74. Petržela) - Darida (77. Horváth), Hořava - Rajtoral, Ďuriš, Kovařík - Wágner (63. Tecl). Trenér: Vrba.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Droppa, Kukec (67. Holzer), Engelmann (46. Milosavljev) - Fantiš, Rolinc. Trenér: Svědík.

1. Plzeň 3 3 0 0 13:2 9
2. Sparta 2 2 0 0 6:2 6
3. Liberec 2 2 0 0 4:2 6
4. Brno 2 1 1 0 5:1 4
Dukla 2 1 1 0 5:1 4
6. Teplice 2 1 1 0 3:2 4