reklama

Plzeň nepustila soupeře do šance. Poučily nás dva debakly ze Španělska, říká kouč Vrba

Pavel Vrba Pavel Vrba autor: Milan Kammermayer
Perfektní výkon v defenzivě poslal Plzeň do osmifinále Evropské ligy. Viktoriáni nepustili v odvetě Partizan Bělehrad do větší šance a vyhráli 2:0.

Plzeň - Partizan Bělehrad byl ve hře o postup do osmifinále více než hodinu odvetného zápasu v Plzni. Ale jen z toho důvodu, že velkorysí domácí své šance dlouho zahazovali, Srbové směrem dopředu nepředvedli vůbec nic.

"Ano, na tiskovce před zápasem jsem říkal, že chceme hrát ofenzivní fotbal. A taky jsme to zkoušeli, ale měli jsme před sebou agresivního, tvrdého soupeře, který nám nedovolil těžit z naší hry," krčil rameny kouč Miroslav Dukič.

Jeho tým v na západě Čech zklamal. Střely Pantiče a Soumaha, obě zpoza vápna, nic jiného Srbové ve čtvrtek nepředvedli. "Tady jsme doma a tady to s námi bude mít těžké asi každý," prohlásil Michael Krmenčík, autor prvního gólu.

"Musím pochválit kluky, jak to odbránili. Já jen koukal, jestli na mě něco nepřiletí, a nepřiletělo. Všichni jsme opravdu dobře bránili. Byl to zkušený výkon," řekl České televizi brankář Hruška.

Podle kouče Pavla Vrby se na poctivé defenzivě podepsalo zimní soustředění ve Španělsku, během nějž Plzeň dostala dva "bůry" za sebou - od Salcburku a od Šanghaje.

"Bylo to velice poučné. Od zmíněných zápasů hrajeme zodpovědněji a trpělivěji a v soutěžních utkáních se to ukazuje jako velmi efektivní," těší Vrbu.

Rozhodnuto mohlo být už daleko dřív. Ale Hořava ani Kopic na začátku své šance neproměnili. A když krátce po půli Řezník sám před prázdnou bránou těsně minul tyč, Vrba se prohnul v zádech a skryl obličej do dlaní.

"Když nedáte určitý počet šancí, začínáte být nervozní. Ale klukům jsem říkal už o poločase, že další gólovky přijdou, ať jsou trpěliví, že to určitě zvládnou," prohlásil Vrba.

reklama