Sparta v boji o Ligu mistrů smetla Liberec, Boleslav porazila Plzeň

Sparťanští fanoušci si konečně užili radost, Costa schytal tvrdý direkt
Výhrou 3:0 v zápase 28. kola Synot ligy si sparťané upevnili druhé místo v tabulce, které zaručuje start v předkole Ligy mistrů.
Letenští v nejvyšší soutěži naplno bodovali po dvou zápasech.
Do důležitého souboje se sousedem v tabulce kouč Zdeněk Ščasný postavil prakticky nejsilnější možnou sestavu. Pouze mezi náhradníky však zůstali Lafata s Váchou.
Liberec se musel obejít bez brankáře Koubka, záložníka Shaly a Pulkraba, kteří ve Slovanu hostují právě z Letné. Koubka mezi třemi tyčemi nahradil Václav Hladký.
7. 5. 2016 15:26
Fotbalisté Sparty v utkání 28. kola Synot ligy přehráli na Letné Liberec 3:0 a upevnil si tak druhou příčku zajišťující kvalifikaci Ligy mistrů. Středočeši nevzdávají boj o druhé místo, na domácím hřišti porazili mistrovskou Plzeň 2:0 po brankách Magery z pokutového kopu a střídajícího Baroše.

Praha - Měla to být velká bitva, ale nakonec šlo o jednoznačnou záležitost. Fotbalisté Sparty v utkání 28. kola Synot ligy přehráli na Letné Liberec 3:0 a upevnil si tak druhou příčku zajišťující kvalifikaci Ligy mistrů.

Podle všeobecných očekávání prohrála Plzeň týden po zisku mistrovského titulu na hřišti Mladé Boleslavi. Středočeši zvítězili 2:0 a posunuli se na třetí místo tabulky. Rozhodnutí přinesl druhý poločas.

Výhru Sparty řídil Dočkal

Liberec dokázal držet krok se Spartou jen v úvodu prvního poločasu a po Pokorného střele nad už počítali šance jen domácí. Mareček s Dočkalem ještě neuspěli, povedlo se to až v 32. minutě Krejčímu, který se v lize prosadil poprvé od listopadu. Druhou branku přidal o sedm minut později Juliš a opět se pod ni přihrávkou podepsal Dočkal.

Domácí v dobrém výkonu pokračovali i po přestávce. V 50. minutě ještě Jiráčkovu hlavičku zblízka vychytal brankář Hladký, o chvíli později ale Dočkal našel Konatého a ten se sám před hostujícím gólmanem nemýlil. Liberec se dostal do hry až v závěru, jenže Vůchův pokus vyrazil Bičík a Machuča mířil těsně vedle.

Sparta, která v předchozích dvou kolech prohrála s Plzní a remizovala v Teplicích, tak zabrala v pravou chvíli a dvě kola před koncem má na druhém místě tabulky náskok pěti bodů před třetí Mladou Boleslaví. Čtvrtý Liberec, jenž prohrál po pěti výhrách za sebou, už ztrácí bodů sedm.

V Boleslavi rozhodl Petrželův zkrat

Klíčová chvíle boleslavského vítězství nastala v 67. minutě, kdy dostal červenou kartu hostující obránce Aleš Matějů, o minutu později pak z pokutového kopu nařízeného za faul Milana Petržely na Aleše Čermáka rozhodl Lukáš Magera. Druhou branku přidal v závěru střídající Milan Baroš.

"Rozhodující moment přišel ve druhém poločase, když Petržela v jasné šanci trefil břevno. Pak přišla červená karta a penalta. Přišlo mi, že domácí dnes byli hladovější a vyhráli zaslouženě," zhodnotil utkání trenér Plzně Karel Krejčí. Jeho tým přišel o rekordní vítěznou sérii, která se zastavila na šestnácti výhrách v nejvyšší soutěži.

Hráči Bohemians 1905 vyhráli v Ostravě 2:1 a definitivně si zajistili záchranu. "Klokani" rozhodli o svém druhém venkovním vítězství po sobě už v první půli brankami Milana Havla a Davida Bartka. Poslední tým tabulky Baník, který už je jistým sestupujícím, už pouze snížil trefou Roberta Hrubého z penalty a potřetí za sebou nebodoval

Bezbrankovou remízu si připsala ve Zlíně Příbram, která tak zůstává těsně nad sestupovými příčkami o dva body před Sigmou Olomouc.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)

Branky: 68. Magera z pen., 83. Baroš. Rozhodčí: Příhoda - Pochylý, Arnošt. ŽK: Kysela - Baránek. ČK: 67. Matějů (Plzeň). Diváci: 3751.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada (46. Takács) - Jánoš, Čermák, Kalabiška (60. Přikryl) - Magera (79. Baroš). Trenér: Jarolím.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hubník, Baránek, Matějů - Hrošovský, Kolář - Petržela (72. Řezník), Kopic, Kovařík - Krmenčík (83. Fořt). Trenér: Krejčí.

Sparta Praha - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
32. Krejčí, 39. Juliš, 51. Konaté. Rozhodčí: Hrubeš - Vlasjuk, Hock. ŽK: Brabec, Vácha - Bartl, Machuča. Diváci: 8817.

Sparta: Bičík - Zahustel (80. Vácha), Brabec, Costa, Krejčí - Konaté (74. Lafata), Dočkal, Mareček, Matějovský, Jiráček - Juliš (66. Fatai). Trenér: Ščasný.

Liberec: Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora (73. Bartošák) - Bartl, Sackey (40. Machuča), Folprecht, Breite, Vůch - Luckassen (64. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)
50. Hrubý z pen. - 6. Havel, 45.+3 Bartek. Rozhodčí: Paták - Ratajová, Hrabovský. ŽK: Celba - Hubínek. Diváci: 4580.

Ostrava: Šrom - Celba (46. Dostál), Kaša, Vraštil, Lučič (46. Granečný) - Mešaninov, Hrubý - Mondek, De Azevedo, Holzer - J. Šašinka (75. Červenka). Trenér: Petržela.

Bohemians 1905: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec, Jirásek (76. Hubínek) - Acosta, Bartek, Mosquera (85. Gajič) - Schick (63. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Franěk - Kubr, Hájek. ŽK: Chaluš, Divíšek, Hnaníček. ČK: 83. Chaluš (všichni Příbram). Diváci: 3261.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (68. Poznar), Janíček, Holík, Koreš - Fantiš (68. Jordan), Vukadinovič. Trenér: Páník.

Příbram: Hruška - Mudra, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Krameš, Hnaníček - Štípek (69. Vošahlík), Pilík (90.+2 Brandner), Rezek (85. Dosoudil) - Bednář. Trenér: Pulpit.