Plzeň porazila Budějovice a vede před Spartou o 8 bodů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 3. 2011 22:20
Plzeň - Č. Budějovice 2:1 (1:0)

Plzeň - Fotbalisté Plzně zvítězili v předehrávce 21. kola první ligy nad Českými Budějovicemi 2:1 a v čele tabulky už mají osmibodový náskok před pražskou Spartou.

Budějovicím naopak stále patří 14. příčka, a pokud se povede Brnu v sobotu bodovat právě na hřišti Sparty, půjde v tabulce před Jihočechy.

Plzeň vyhrála nad Budějovicemi před svými diváky po dlouhých třinácti letech, a připsala si teprve pátou ligovou výhru nad neoblíbeným soupeřem. Zároveň tak vyrovnala vzájemnou bilanci na 5-14-5.

Plzeň jde bez Horvátha na neoblíbené Budějovice
Plzeň jde před disciplinárku. Spartu sledovalo moc lidí

Plzeň se kvůli disciplinárnímu trestům musela obejít bez Milana Petržely a především bez svého kapitána Pavla Horvátha. Na její hře to bylo citelně znát, proti ní totiž hrála statistika - v pěti zápasech, co Horváth během svého působení v Plzni pauzíroval, Západočeši dosud ještě nevyhráli.

Z herního trápení je vysvobodil až dvě minuty před koncem prvního poločasu slovenský záložník Michal Ďuriš, který se v pokutovém území dostal k míči a střelou do protipohybu brankáře Kučery otevřel skóre.

V 57. minutě se však odrazil míč po rohovém kopu budějovického Benáta až za velké vápno a Nitrianský bombou po zemi prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

O devět minut později však vítězný gól zápasu vstřelil slovenský útočník Marek Bakoš, který z přímého kopu zhruba z pětadvaceti metrů nedal Kučerovi střelou k tyči žádnou šanci.

Výsledek:

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)
Branky: 43. Ďuriš, 66. Bakoš - 57. Nitrianský. Rozhodčí: Jech - Mencl, Štěrba. ŽK: Neuwirth - Nitrianský, Mezlík. Diváci: 5670.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Ďuriš (87. Ševinský), Kolář, Trapp, Jiráček, Rezek (60. Fillo) - Bakoš (82. Brezinský). Trenér: Vrba.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka (89. Bakala), Lengyel, Žižka, Vulin - Hudson, Benát, Rakovan (57. Mezlík), Čirkin (74. Stráský), Nitrianský - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.