Plzeň porazila Jablonec, Liberec přestřílel Sigmu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 3. 2012 19:22
Jablonec - Plzeň 0:2, Olomouc - Liberec 2:4

Praha - Fotbalisté Plzně udělali důležitý krok v boji o třetí příčku zajišťující účast v předkole Evropské ligy, když v 21. kole vyhráli na hřišti Jablonce 2:0. Plzeň za třemi body posunuly góly Petržely a Koláře v závěru prvního poločasu.

Nezaváhal ani Liberec, který zvítězil v Olomouci 4:2, a stále ztrácí na vedoucí Spartu pouhé tři body.

Ve třetím sobotním utkání remizovaly Teplice se Žižkovem 0:0.

Sobotní zápasy 1. ligy jsme sledovali ŽIVĚ

Zraněného Bakoše na hrotu plzeňského útoku nahradil Ďuriš, ale Západočechům to příliš vadit nemuselo. Větší problémy měli oba týmy s tvorbou hry, a tak se o tvorbu šancí pokoušely především rychlými brejky.

Zkraje utkání zahrozil nejprve hlavičkou domácí Piták a hostující Kolář, ale v prvním případě mířil míč těsně vedle brány, podruhé se zaskvěl gólman Špit.

V dalších minutách se obě mužstva spíše trápila, nebezpečí do pokutového území vrátily až dva plzeňské centry na zadní tyč, kde jen těsně minul Pilař.

Rostoucí převaha Západočechů vyústila ve skvělou pětiminutovku těsně před přestávkou. Ve 40. minutě otevřel skóre z hranice vápna Petržela a za chvíli využil nedůrazu obrany Baumitu ke zvýšení Kolář.

Po změně stran stačilo Plzni taktickou hrou hlídat svůj náskok a občas vyslat na soupeřovu branku varování. Jablonečtí se prosazovali těžko, jednu z mála šancí Lafatovi zablokovali Pavlík s Čišovským. V 85. minutě ještě Petržela nastřelil břevno, mrzet ho to však už nemuselo. Plzeň si i tak připsala třetí venkovní výhru v řadě.

Liberecká mašina musela otáčet

To v Olomouci byla k vidění o něco zajímavější podívaná. Zachraňující se Sigma se nezalekla libereckého kadidáta na titul a v otevřené partii po gólu Ordoše z 25. minuty dokonce vedla. Za Slovan kontrovali Gebre Selassie, Štajner a Rabušic, vedení však domácím do přestávky vydrželo.

Z druhé půle však uplynulo jen deset minut a vše bylo jinak. Po akci z pravé strany zakončené křižnou střelou srovnal Breznaník a obrat dokonal přesnou hlavičkou Rabušic.

V 61. minutě dal vrátil Hanákům naději na bodový zisk svým druhým gólem Ordoš, ovšem  Liberec si prostě nemůže dovolit ztrácet body, což potvrdil Štajner - 2:3.

Domácí se ještě snažili závěrečným tlakem o vyrovnání, ale nebylo jim souzeno. V nastavení definitivně rozhodl Musiol.

Po deseti porážkách v řadě se bodového zisku konečně dočkala Viktorita Žižkov, když v nezáživném utkání v Teplicích remizovala 0:0.

21. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)
40. Petržela, 45.+1 Kolář. Rozhodčí: Adámek - Marek, Handlíř. Bez karet. Diváci: 4120.

Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Beneš, Jablonský (61. Kopic) - Třešňák (70. Vošahlík), Loučka, Piták, Jarolím, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (83. Trapp) - Petržela (88. Hájovský), Kolář, Pilař (86. Řezník) - Ďuriš. Trenér: Vrba.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:4 (1:0)
25. a 60. Ordoš - 53. Breznaník, 57. Rabušic, 71. Štajner, 90.+2 Musiol. Rozhodčí: Jílek - Lakomý, Štěrba. ŽK: Ordoš - Rabušic. Diváci: 6828.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Koutný, Hála - Navrátil (61. Heinz), Rossi, Pospíšil (78. Klesnil) - Schulmeister, Ordoš, Varadi (71. Podaný). Trenér: Uličný.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman (55. Rilke) - Vácha, Janů (46. Bosančič) - Šural, Štajner, Breznaník - Rabušic (89. Musiol). Trenér: Šilhavý.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí:
M. Paták - J. Paták, Tacina. ŽK: Bartl, Jurčo, Valenta, Miloslavljev, Kolář (všichni Žižkov). Diváci: 3470.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Siva (86. Mujagič), Vachoušek, Zoubele (70. Čajič), Vůch (24. Stožický) - Mahmutovič. Trenér: Rada.
Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Sivrič (68. Kotyza), Valenta (88. Procházka), Svoboda, Hílek, Miloslavljev - Jurčo. Trenér: Nádvorník.