Plzeň porazila Spartu. Rozhodl krásný gól Horvátha

12. 3. 2011 19:20
Plzeň - Sparta 1:0, Příbram - Liberec 1:0
Plzeň slaví důležitou výhru.
Plzeň slaví důležitou výhru. | Foto: ČTK

Plzeň - Parádní trefa Pavla Horvátha z přímého volného kopu rozhodla šlágr ligy mezi Viktorií Plzeň a pražskou Spartou. Západočeši tak zvýšili náskok v čele tabulky na pět bodů a se svým úhlavním soupeřem v boji o titul mají lepší vzájemné zápasy.

Utkání nabídlo tvrdý fotbal hraný ve vysokém tempu a se spoustou žlutých karet. Rozhodnutí přinesla 16. minuta, kdy Sparťan Abena zastavil pár metrů za vápnem faulem domácího Ďuriše.

Míč si postavil kapitán Plzně Horváth a precizní střelou poslal míč od břevna těsně za brankovou čáru.

Blog: Podvod s dresy dopadl na Spartu až v Plzni
Horváth versus Matějovský. Na to se těší i Masopust

Plzeň a Sparta se dohadují, kdo z nich je pod tlakem

Míč se sice odrazil ven z branky, rozhodčí však gól ihned uznali. Vyrovnat mohl na konci prvního poločasu Brabec, kterého v hlavičkovém souboji neuhlídal Horváth. Míč ze stoperovy hlavy ale mířil pouze do tyče, hlavičku navíc jistil gólman Pavlík.

Ve druhém poločase Sparťané změnili sestavu, když Abenu, kterému hrozila druhá žlutá karta, nahradil hrotový útočník Pekhart. Letenští měli sice územní převahu, defenziva Plzně ale fungovala na jedničku. Do náznaku šance se dostal Kweuke, ale nestihl pořádně zakončit.

V samotném závěru se sám na malém vápně ocitl opět Brabec, ale zmátlo ho, že domácí Limberský pustil míč za sebe a k zakončení se nedostal.

Ve druhém sobotním zápase Gambrinus ligy Příbram doma porazila Slovan Liberec 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v 37. minutě Matěj Štochl. Liberec na jaře ještě nebodoval a navíc nedal ani gól.

20. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 16. Horváth. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Pelikán. ŽK: Trapp, Horváth, Rezek, Pavlík - Kadlec, Abena, Podaný, Pamič, Vacek, Řepka. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Trapp - Ďuriš, Horváth (90. Ševinský), Kolář, Rezek (88. Brezinský) - Bakoš (77. Fillo). Trenér: Vrba.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Abena (46. Pekhart) - Kadlec (80. Kerič), Vacek, Matějovský, Podaný (64. Zeman) - Kweuke. Trenér: Hašek.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 1:0
(1:0)
Branka: 36. M. Štochl. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Teuber. ŽK: Pleško, T. Pilík - Janů, Štajner, Fleišman, Dejmek, Vlasko, Dočkal. ČK: 90. T. Pilík.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, T. Pilík, Koukal (32. P. Pilík) - Huňa (84. Divíšek), M. Štochl (67. Ricka). Trenér: Nádvorník.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek (83. Vojta), Kelič, Fleišman - Štajner, Gecov, Janů, Breznaník (72. Vlasko) - Dočkal - Hadaščok. Trenér: Rada.