Plzeň postoupila do semifinále poháru, Boleslav rozstřílela Hradec

16. 3. 2016 19:16
O vyrovnávací gól Plzně se postaral Jan Kopic (vpravo)
O vyrovnávací gól Plzně se postaral Jan Kopic (vpravo) | Foto: Tomáš Liška

Olomouc/Hradec Králové - I středeční remíza 1:1 stačila Viktorii Plzeň k tomu, aby přes Olomouc postoupila do semifinále MOL Cupu. Z domova si totiž Západočeši přivezli nadějný náskok 4:2 a ten si i značně proměněná sestava pohlídala.

Fotbalisté Hradce Králové prohráli ve dvakrát odloženém úvodním utkání čtvrtfinále domácího poháru s Mladou Boleslaví vysoko 1:4. Favorita poslal do vedení z penalty Milan Baroš, druholigový celek sice ještě do přestávky srovnal zásluhou Jana Pázlera, ale po pauze se dvakrát trefil střídající Jan Chramosta a skóre uzavřel Ladislav Takács. Odveta se bude hrát 24. března.

Kopic zajistil postupovou remízu

Předposlední tým nejvyšší soutěže s lídrem tabulky od začátku držel krok a místy byl výrazně lepší. Po čtvrthodině hry hostující Rajtoral mířil mimo, na druhé straně zase únik Petra zlikvidoval brankář Bolek.

Po Kopicově gólu, který nebyl uznán kvůli ofsajdu, ve 22. minutě otevřela skóre Olomouc. Ordoš v šestnáctce přebral míč, náznakem oklamal obránce a trefil se přesně k tyči. Viktoria mohla brzy odpovědět z protiútoku, Petržela však napálil jen boční síť. Před pauzou ještě olomoucký gólman Spurný na čáře reflexivně zneškodnil pokus Baránka.

Plzeň po přestávce přežila velké šance Hanáků a v 63. minutě vyrovnala. Míč se odrazil od tyče k volnému Kopicovi a ten ho zblízka vrátil do sítě střelou mezi nohama Spurného.

Západočechům jakoby remíza stačila a v závěru pustili Olomouc ještě do několika příležitostí. Výborný Bolek však zneškodnil střely Hály i smolaře utkání Petra. Domácí náhradník Malec pak ještě v poslední minutě napálil břevno.

Plzeň si nakonec mohla z Olomouce odvést těsné vítězství, ale střídající Ďuriš těsně minul. V závěru se po více než roce objevil v soutěžním utkání uzdravený obránce Viktorie Řezník.

Chramosta se blýskl dvěma góly

Zápas v Hradci se odehrál až na třetí pokus, neboť před týdnem i před čtrnácti dny zasypal královéhradecký stadion sníh. Dnes už byla hrací plocha v pořádku a aktivněji začali hosté.

Vidět byl Baroš, který nastoupil po třech soutěžních utkáních v základní sestavě. V 19. minutě bývalý reprezentant upadl ve vápně po zákroku domácího debutanta mezi tyčemi Stejskala a penaltu technickou střelou do středu branky proměnil. Další radost Barošovi zkazil ofsajd.

Domácí se nezalekli a ještě do pauzy srovnali. V 41. minutě se střelou po Javůrkově přihrávce prosadil Pázler. Stejný hráč před přestávkou dostal míč do sítě znovu, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd. V 54. minutě pak Pázler napálil tyč.

Místo toho v 66. minutě znovu udeřila Boleslav, když Chramosta, který v poločase vystřídal Baroše, s přehledem zakončil svůj únik. V závěru třetí tým ligové tabulky ještě dvěma góly zvýraznil náskok před odvetou a prakticky si s předstihem zajistil postup do semifinále. V 84. minutě nejprve po Radově přihrávce podruhé v utkání skóroval Chramosta, který pak za tři minuty připravil branku pro Takácse.

Odvetné utkání čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
22. Ordoš - 63. Kopic. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Pilný. ŽK: Jemelka - Krmenčík. Diváci: 1017. První zápas: 2:4, postoupila Plzeň.

Olomouc: Spurný - Hála, Rode, Štěrba, Jemelka (46. Falta) - Štěpán, Houska (72. P. Ševčík), Habusta, Ordoš, Petr - Chorý (64. Malec). Trenér: Jílek.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hejda, Baránek, Matějů - Hrošovský, Vaněk - Petržela (80. Končal), Kolář, Kopic (88. Řezník) - Krmenčík (74. Ďuriš). Trenér: Krejčí.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 1:4 (1:1)
41. Pázler - 66. a 84. Chramosta, 20. Baroš z pen., 87. Takács. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Antoníček. ŽK: Stejskal, Vobejda - Baroš, Malpon, Chramosta. Diváci: 686.

Hradec: Stejskal - Krátký, Chleboun, Nosek, Mareš - Schwarz (70. Zorvan), Vobejda - Shejbal (62. Nworah), Trubač, Javůrek - Pázler (77. Kraják). Trenér: Pilný.

M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Toml, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Takács - Přikryl, Malpon (71. Rada), Čermák (70. Kalabiška) - Baroš (46. Chramosta). Trenér: Jarolím.