Plzeň proti Boleslavi spasil Horváth, vyhrál i Liberec

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 8. 2012 18:55
Hradec Králové se rozešel smírně s Baníkem Ostrava.

Plzeň - Fotbalisté Plzně a Liberce zvítězili v 5. kole Gambrinus ligy a bodově se dotáhli na pražskou Spartu a Jablonec, které však v pondělí čeká vzájemný duel.

Viktoria na domácím stadionu přivítala Mladou Boleslav a dlouho se trápila.

Západočechy, kteří byli jasně lepším týmem, spasil střídající kapitán Pavel Horváth, kterého trenér Pavel Vrba poslal stejně jako Rajtorala na hřiště až téměř po hodině hry.

Plzeňský špílmachr pak o chvíli později krásným centrem našel Marka Hanouska, který přesnou hlavičkou rozhodl.

V nastaveném čase upravil po brejku na konečných 2:0 stoper Václav Procházka.

Viktoriáni se vyšvihli na první místo tabulky, o skóre před Spartu.

Šural popáté v sezoně skóroval

Liberec zvítězil stejným poměrem v Českých Budějovicích. V první půli se už popáté v sezoně trefil Josef Šural, ve druhé půli zvyšoval Brazilec Maicon.

Slovan je nyní v tabulce na druhém místě společně se Spartou, ta má však pondělní dohrávku k dobru.

Domácí Jihočeši se za celý zápas prakticky na nic nezmohli, až v závěru trefil Otepka ze standardní situace tyč.

Hradec remizoval s Baníkem

Ve třetím nedělním utkání se Hradec Králové rozešel smírně 1:1 s Baníkem Ostrava.

Na gól domácího Holeše z 55. minuty odpověděl už o pět minut později Davor Kukec.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 63. Hanousek, 90+2. Procházka. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Limberský, Hora - Kysela. Diváci: 9685.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Ševinský, Procházka, Limberský - Darida (82. Fillo), Hanousek - Štípek (55. Rajtoral), Hora (55. Horváth), Ďuriš - Bakoš. Trenér: Vrba.
Boleslav:
Šeda - Kysela, Johana, Zbrožek - Bořil, Kúdela, Brunclík (68. Ondřejka), Magera (64. Opiela), Štohanzl - Sivrič, Mareš (76. Kulič). Trenér: Koubek.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Branky: 24. Šural, 57. Souza. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Filípek. ŽK: Řepka, Hanzlík (oba Budějovice). Diváci: 2920.
České Budějovice:
Daněk - Novák (72. Němec), Řepka, Lengyel, Hanzlík - Klesa, Otepka, Halama (29. Zeba), Rýdel (62. Řezníček), Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.
Liberec:
Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural (45. Kušnír), Vácha, Janů, Souza (64. Bosančič), Breznaník - Hadaščok (90. Mustapha). Trenér: Šilhavý.

FC Hradec Králové - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 55. Holeš - 60. Kukec. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Kovařík. ŽK: Poděbradský, Šisler - Miloslavljev, Kaprálik. Diváci: 5120.