Plzeň rozstřílela Domažlice zásluhou Stratila, Vaňka a Hory

21. 6. 2014 13:29
Fotbalisté Plzně si na úvod přípravy zastříleli, když třetiligové Domažlice porazili 8:1.
Radost Plzně - ilustrační foto.
Radost Plzně - ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně si na úvod přípravy zastříleli, když třetiligové Domažlice porazili 8:1. Po dvou gólech vstřelili Ondřej Vaněk a Jakub Hora, Lukáš Stratil přidal dokonce hattrick. Naopak Mladá Boleslav jen remizovala 2:2 s divizním Vyšehradem.

Plzeň nastoupila bez reprezentantů, kteří s přípravou začnou až v pondělí, představily se však nové posily. Dařilo se Vaňkovi, který rychle srovnal po úvodním gólu Domažlic střelou z dálky. Následně dvěma góly rozhodl reprezentant do 21 let Stratil, který po změně stran završil hattrick. Podruhé v utkání se trefil i Vaněk, kterému na oba góly nahrál navrátilec z hostování František Rajtoral.

Povedený zápas odehrál i další z hráčů, kteří se do Plzně vrátili z hostování, Hora. Vedle dvou gólů si připsal i dvě asistence.

Boleslav s týmem z divize prohrávala

To Mladé Boleslavi úvod přípravy nevyšel podle představ. V základní sestavě nastoupily nové posily Aleš Hruška, Michal Ďuriš, Jan Šisler a Jakub Navrátil, ale třetí tým uplynulé sezony v poločase prohrával s divizním soupeřem 1:2, když gól dal Jan Štohanzl. Pod první branku Vyšehradu se chybou podepsal právě Navrátil.

Alespoň remízu po změně stran zachránil třiadvacetiletý defenzivní záložník Andile Khumalo z JAR, kterého trenér Karel Jarolím testuje společně s jeho krajanem Princem Nxumalem. Oba doposud hráli za FC Kapské město.

Přípravná fotbalová utkání:

Jiskra Domažlice - Viktoria Plzeň 1:8 (1:3)

Branky: 14. Mužík - 19., 30. a 79. Stratil, 16. a 59. Vaněk, 67. a 80. Hora, 64. vlastní Čihák.

Plzeň: Bolek (46. Pavlík) - Rajtoral (67. Hrubý), Řezník, Hubník, Kovařík (68. Lukeš) - Hrošovský, Horváth (46. Chrien) - Vaněk, Hora, Stratil - Chramosta (59. Hrdlička). Trenér: Uhrin ml.

Mladá Boleslav - Vyšehrad 2:2 (1:2)

Branky: 29. Štohanzl, 75. Khumalo - 10. Ansuma, 33. Kočí.

Mladá Boleslav - I. poločas: Hruška - Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa - Ščuk, Šisler - Bartl, Magera, Štohanzl - Ďuriš.

II. poločas: Šeda - Bořil, Hůlka, Pajer, Vraštil - Ščuk, Šisler (64. Khumalo) - Skalák, Šultes, Moukanza - Mehanovič. Trenér: K. Jarolím.