Plzeň rozstřílela v poháru Hlučín sedmi góly, dál jde i Dukla

21. 9. 2016 18:41
Ligoví favorité nezaváhali. Fotbalisté Plzně, Dukly i Brna jdou dál poté, co ve třetím kole MOL Cupu porazili outsidery a postoupili v poháru do další fáze.
Michael Krmenčík
Michael Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalisté Plzně bez problémů prošli do 4. kola MOL Cupu. Na hřišti třetiligového Hlučína vyhráli 7:0, když se poprvé trefily i posily Ergys Kace a Tomáš Poznar. Dál jde v poháru rovněž Dukla, která zvítězila 2:1 ve Velkém Meziříčí, a Brno po výhře 4:1 v druholigovém Ústí nad Labem.

Trenér Plzně Roman Pivarník dal proti Hlučínu šanci hráčům, kteří nehráli v neděli ligu. Poprvé se tak v plzeňském dresu představil Suchan, zahráli si i Řezník, Baránek, Krmenčík, Kovařík či uzdravený Hrošovský. A od začátku soupeře přehrávali.

Skóre otevřel po rohovém kopu stoper Baránek. Ještě do poločasu zvýšil Kace, který tak mohl slavit první branku v dresu Viktorie. Po změně stran pak střídající Zeman nahrál na gól Řezníkovi, krátce nato Suchan vybojoval penaltu, kterou proměnil Poznar.

Ani jasné vedení Plzni nestačilo a hnala se za dalšími góly. Zeman další asistencí připravil gól pro Krmenčíka. V 79. minutě fauloval ve vápně Hudeczek a byl vyloučen. Viktoriáni proměnili i druhou penaltu, tentokrát se o to postaral Ďuriš. A skóre završil Hořava, který tak navázal na dvě nedělní trefy.

To Dukla se musela na postup více zapotit. Třetiligové Velké Meziříčí dlouho odolávalo, jeho obranu pokořil až v 62. minutě Miloševič. Jenže Dukla vedla jen tři minuty, než srovnal z penalty Demeter po Bezpalcově faulu.

O další tři minuty později odpískal sudí pokutový kop i na druhé straně, když fauloval domácí gólman. Hanousek si s penaltou taktéž poradil a Dukla už těsně vítězství uhájila.

Brno v Ústí prohrávalo po gólu Procházky, ale dokázalo zápas rychle otočit. Ještě do půle srovnal Řezníček po asistenci Lutonského a krátce po změně stran zařídil vítězný gól v poločase střídající Pašek. Pojistky přišly v poslední desetiminutovce, kdy se podruhé v utkání prosadil Řezníček a skóre uzavřel Hyčka, jenž se trefil proti svému bývalému klubu.

Pohár naopak končí pro Baník Ostrava, který prohrál 1:2 na hřišti třetiligového Litoměřicka. To si tak po vyřazení prvoligové Příbrami připsalo další cenný skalp.

3. kolo českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

Hlučín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:2)

Branky: 16. Baránek, 44. Kace, 56. Řezník, 58. Poznar z pen., 67. Krmenčík, 80. Ďuriš z pen., 89. Hořava. Rozhodčí: Machálek - Dobrovolný, Podaný. ČK: 79. Hudeczek (Hlučín).

Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík - Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan - Krmenčík, Poznar (59. Ďuriš). Trenér: Pivarník.

Velké Meziříčí - Dukla Praha 1:2 (0:0)

Branky: 65. Demeter z pen. - 62. Miloševič, 69. Hanousek z pen. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Šimáček.

Sestava Dukly: Hroššo - Miloševič, Kušnír, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Čajič, Koval (74. Vopat) - Néstor (61. Tetour), Olayinka, Manzia (56. Juroška). Trenér: Hynek.

Litoměřicko - Baník Ostrava 2:1 (0:0)

Branky: 54. Kabele, 73. Šimkovský - 71. Sus.

Ústí nad Labem - Zbrojovka Brno 1:4 (1:1)

Branky: 38. Procházka - 41. a 80. Řezníček, 49. Pašek, 83. Hyčka. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Poživil.

Sestava Brna: Veselý - Šural, Vraštil, Jovanovič, Lutonský (46. Pašek) - Sedlák, Lacko (78. Buchta) - Hyčka, Weber (69. M. Škoda), Přichystal - Řezníček. Trenér: Habanec.