Plzeň se nadřela. Slovácko ale přetlačila a je znovu první

14. 4. 2013 18:05
Fotbalisté Plzně s obtížemi porazili Slovácko 2:0 a opět vedou o skóre Gambrinus ligu.
Plzeň má opět stejně bodů jako Spartou, navíc si udržela o dvě branky lepší skóre. | Foto: CPA - Eduard Erben

Uherské Hradiště - Velkou práci dalo fotbalistům Viktorie Plzeň porazit ve 23. kole Gambrinus ligy Slovácko, 2:0 a dostat se tak znovu do čela tabulky.

První gól Západočechů dal až v 67. minutě Daniel Kolář a v závěru pečetil výhru z penalty Pavel Horváth.

Před pokutovým kopem dostal červenou kartu po faulu na Tecla brankář Heča a utkání musel dochytat útočník Libor Došek.

Plzeň se nedokázala přes val prosadit

Západočeši to měli od prvních minut složité. Slovácko se soustředilo na defenzivu a soupeře do ničeho nepouštělo.

Domácí naopak hráli na brejky a ve 27. minutě tak zahrozil střelou z dálky Valenta, Kozáčik byl ale připraven.

Plzeň si z tlaku dokázala vypracovávat jen rohové kopy, ale ani ty nedokázala přetavit v gól. Po poločasu tak odcházeli hráči do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce ožili domácí a hrdinou okamžiku se stal opět Kozáčik. Nejprve zlikvidoval prudkou ránu Doška a poté i dorážku Kerbra.

Stejný hráč mohl o pár minut později skórovat hlavou z rohu, ale i tentokrát byl hostující brankář připravený.

Utkání musel dochytat Libor Došek

Pak už se ale síť vlnila na druhé straně. Plzeňský Kouč Vrba vystřídal. Na hřiště tak přišli čerství Ďuriš s Teclem a brzy se Viktoriáni radovali z vedení. Procházka posadil míč přesně na čelo Koláře a ten otevřel skóre.

Plzeň po zbytek hrací doby kontrolovala hru a domácí k ničemu příliš nepouštěla. Rozhodující moment přišel v poslední minutě základní hrací doby.

Tecl využil zaváhání domácího stopera a píchnul si balón před brankářem Hečou a nechal se jím ve vápně zfaulovat. Výsledkem byla červená karta a pokutový kop.

Slovácko mělo všechny hráče pro střídání vyčerpáno, a tak musel do branky útočník Došek.

Směr Horváthovy penalty sice vystihl, ale gólu zabránit nedokázal. Plzeň tak vyhrála 2:0 a v tabulce o skóre opět předstihla Spartu.

Výsledky 23. kola:

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Branky: 67. Kolář, 90. Horváth z pen. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Valenta, Kubáň, Trousil - Čišovský, Darida. ČK: 89. Heča (Slovácko). Diváci: 6015.
Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň (87. Košút) - Hlúpik, Hofmann, Valenta, Kerbr (82. Skalák) - Došek, Volešák (79. Haša). Trenér: Habanec.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský (66. Tecl), Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (59. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík - Bakoš. Trenér: Vrba.

1. Plzeň 23 15 5 3 41:15 50
2. Sparta 23 15 5 3 40:16 50
3. Jablonec 23 11 8 4 41:28 41
4. Olomouc 23 11 6 6 32:22 39
5. Liberec 23 10 5 8 30:29 35
6. Dukla 23 8 10 5 37:28 34