Plzeň si s Minskem neporadila, prohrála a v Evropské lize končí

26. 11. 2015 18:50
Západočeši prohráli v Borisově s Dinamem Minsk nejtěsnějším rozdílem 0:1, když rozhodla v samém závěru nařízená penalta.
Plzeň prohrála s Minskem.
Plzeň prohrála s Minskem. | Foto: Reuters

Borisov - Viktoria Plzeň už jistě nepostoupí do vyřazovací fáze Evropské ligy. Rozhodla o tom porážka Západočechů v Borisově s běloruským Dinamem Minsk. S outsiderem skupiny prohráli svěřenci trenéra Karla Krejčího 0:1, když o osudu zápasu rozhodl pokutový kop nařízený ve třetí minutě nastaveného času. Viktoriáni na evropské scéně prohráli počtvrté za sebou.

Utkání v Borisov Areně se hrálo za velké zimy, což se promítlo i do hry. Plzeň sice měla utkání pod kontrolou, kombinovala, ale nemohla se dostat do potřebného tempa. Na tom měl zásluhu i domácí tým, který se většinou jen bránil v hlubokém bloku.

Promrzlí diváci, z nichž polovinu tvořil místní vojenský sbor kvůli alespoň částečnému zaplnění tribun, tak čekali přes dvacet minut na první vážnější příležitost. V sestavě Plzně dostali překvapivě šanci Kučera s Mahmutovičem a jejich spolupráce přinesla gól. Kučera se ve vápně uvolnil a našel Mahmutoviče, který se trefil pod břevno, jenže bosenští sudí svému krajanovi gól kvůli ofsajdu neuznali.

Chvíli nato zahrozili i domácí, když po série soubojů propadl míč na Bečiraje, který byl sám před brankářem Bolkem, ale ten rychle vyběhl a šanci mu chytil. Do té doby byl přitom téměř bez práce.

V 52. minutě měla Plzeň vyloženou šanci, když se Mahmutovič dostal do brejku, ještě přiťukl míč Kovaříkovi, který měl odkrytou branku, ale svou slabší pravačkou přestřelil.

Jinak se ale Mahmutovičovi příliš nedařilo a po hodině hry ho nahradil nejlepší střelec ligy Ďuriš. Ani on ale nerozhýbal plzeňskou ofenzivu. Viktorii nepomohlo ani to, že v závěru dostal Veretilo druhou žlutou kartu za to, že při střídání sundal dres, a domácí dohrávali o deseti.

Naopak přišel brejk, při kterém fauloval ve vápně Baránek a sudí nařídil penaltu. Míč si vzal Adamovič, jeho střelu sice Bolek vyrazil, ale znovu jen k nohám domácího hráče a ten dorážkou rozhodl.

Utkání 5. kola skupiny E fotbalové Evropské ligy:

Dinamo Minsk - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Adamovič. Rozhodčí: Valjič - Ibrisimbegovič, Beljo (všichni Bosna a Hercegovina). ŽK: Korzun, Veretilo - Kolář, Limberský, Baránek. ČK: 90. Veretilo. Diváci: 4000.

Minsk: Gutor - Běgunov, Politevič, Bangura, Veretilo - Rassadkin (76. Adamovič), Korytko, Premudrov, Korzun (66. El Munir) - Udodji, Bečiraj. Trenér: Rašovič.

Plzeň: Bolek - Matějů, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský, Kučera - Kopic (72. Rajtoral), Kolář, Kovařík (83. Holenda) - Mahmutovič (63. Ďuriš). Trenér: K. Krejčí.