Plzeň školila "Studenty", z Portugalska si veze postup

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
22. 11. 2012 22:56
Fotbalisté Plzně remizovali s portugalskou Academicu Coimbru na její půdě 1:1 a zajistili si postup do jarního pokračování Evropské ligy.
Pavel Horváth slaví svůj gól s Daridou.
Pavel Horváth slaví svůj gól s Daridou. | Foto: Reuters

Coimbra - Fotbalisté Plzně remizovali v rámci 5. kola Evropské ligy portugalskou Academicu Coimbru na její půdě 1:1 a zajistili si postup do jarního pokračování Evropské ligy.

Obě branky zápasu padly z penalt - nejprve tu na plzeňské straně proměnil v 57. minutě kapitán Horváth, poté tři minuty před koncem tu na domácí straně kanonýr Edinho.

Ve druhém zápasu skupiny B porazilo Atlético Madrid 1:0 Hapoel Tel Aviv a před vzájemným soubojem s Plzní na její půdě se vrátil španělský celek zpět do čela skupiny.

Klíčovým mužem zápasu se stal domácí bek Dias

João Dias. Jméno pravého obránce portugalského celku bude jednoznačně to nejskloňovanější po zápase Coimbry s Plzní.

Pětadvacetiletý Portugalec totiž vážně neměl tentokrát svůj den. Nejprve v úvodu druhé půle pokazil snadný útočný centr způsobem, kdy si málem sám ublížil.

V 57. minutě zavinil svým klukovským zákrokem na rychlíka Štípka penaltu, ze které pohodl skóroval tříbrankový "kanonýr" hostí Horváth. Neuběhlo ani deset minut a kdyby byli sudí více odvážní, musel jít Dias předčasně pod sprchy.

Coimbra vyrovnala taktéž z penalty

Se žlutým cejchem zajel kung-fu kopem ve vlastním vápně do krku hostujícího útočníka Hory, pětice rozhodčích ale v tu chvíli zjevně někam jinam, přestože jeden z brankových měl situaci přímo před očima.

Druhá penalta proti domácím se nepískala, naopak přišla v závěru zápasu na druhé straně, to Čišovský stejně nešikovně jako Dias na druhé straně zastavil jednoho z útočníků portugalského celku a Edinho se ze značky pokutového kopu nemýlil.

Více již ale domácí ani přes čtyřminutové nastavení nestihli, celý zápas jasně lepší Plzeň postupovou remízu nakonec s přehledem ubránila.

Utkání 5. kola skupiny B fotbalové Evropské ligy:

Académica Coimbra - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 88. Edinho z pen. - 57. Horváth z pen. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Wierzbowski (všichni Pol.). ŽK: Joao Dias, Ricardo, Wilson Eduardo, Marinho, Flávio - Štípek, Darida, Hora. Diváci: 3017.

Coimbra: Ricardo - Joao Dias, Joao Real, Flávio, Reiner Ferreira - Cleyton, Keita, Ogu (70. Cissé) - Wilson Eduardo (81. Alfonso), Edinho, Marinho. Trenér: Pedro Emanuel.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Štípek (73. Zeman), Hora (88. Ševinský), Ďuriš (85. Malakjan) - Bakoš. Trenér: Vrba.

1. Atlético Madrid 5 4 0 1 7:3 12
2. Viktoria Plzeň 5 3 1 1 10:4 10
3. Coimbra 5 1 2 2 6:7 5
4. Hapoel Tel Aviv 5 0 1 4 2:11 1