19. 7. 2011 22:35
Viktoria na ´staveništi´ porazila Pjunik 5:1
Fotbalisté Plzně a jejich radost.
Fotbalisté Plzně a jejich radost. | Foto: ČTK

Plzeň - Suverénním způsobem při celkovém skóre 9:1 postoupili fotbalisté Viktorie Plzeň přes Pjunik Jerevan do 3. předkola prestižní Ligy mistrů.

V odvetě smetli arménského soupeře na domácím momentálně rekonstruovaném stadionu 5:1 a v dalším kole se utkají s norským Rosenborgem Trondheim, který ale ještě čeká středeční odveta s islandským Breidablikem.

Dvěma góly se blýskl kanonýr Marek Bakoš, který vstřelil Jerevanu stejný počet branek i v prvním utkání, které skončilo 4:0. Dvakrát se trefil rovněž Daniel Kolář. Pátou branku a svou první v dresu českého mistra vstřelil parádně Václav Pilař.

Plzeň má postup do 3. předkola stvrdit na ´staveništi´
Plzeň vyškolila Pjunik a má postup na dosah
Plzeňské těší skvělý výsledek i atraktivní hra
Los LM: Plzeň nejspíš narazí na Rosenborg Trondheim

Viktoria vstupovala do utkání s pohodlným náskokem a chtěla potěšit své fanoušky, kteří se tísnili na jediné otevřené tribuně. Stadion ve Štruncových sadech je totiž uprostřed rozsáhlé přestavby.

Plzeňští začli hodně zostra a během úvodní dvacetiminutovky měli minimálně pět čistých gólových šancí. Bystroň trefil břevno a dvě vyložené příležitosti spálil Bakoš.

Právě slovenský útočník ale nakonec odpor arménských mistrů zlomil, když se ve 38. minutě po přímočaré akci Rajtorala prosadil rybičkou.

Pavel Horváth v souboji s Tomášem Frejlachem. Přihlíží Adam Varadi
Pavel Horváth v souboji s Tomášem Frejlachem. Přihlíží Adam Varadi | Foto: ČTK

O čtyři minuty později navíc zvýšil. Další akce Rajtorala vyvrcholila ťukesem na malém vápně, Pilař přistrčil osamocenému Bakošovi a ten mířil přesně.

Svěřenci Pavla Vrby se do poločasu dočkali gólu ještě jednou. Při střele Koláře fatálně chyboval mladičký brankář Israeljan.

Do druhé půle ale vstoupili domácí poměrně lehkovážně, což ztrestal Malakjan gólem na 3:1. To Plzeň probudilo a za osm minut mířil po druhé v zápase do černého Kolář.

Další tutovky zůstaly nevyužity, přesto se fanoušci Viktorie dočkali pátého úspěchu. V nastaveném čase zapadla pěkná technická střela Pilaře přesně k tyči branky Pjuniku.

Odvetný zápas 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Pjunik Jerevan 5:1 (3:0)
Branky: 38. a 42. Bakoš, 45.+1 a 57. Kolář, 90.+2 Pilař - 49. Malakjan. Rozhodčí: Munukka - Heininen, Aravirta (všichni Fin.). Bez ŽK. Diváci: 5400. První zápas 4:0, postoupila Plzeň.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (65. Ďuriš), Jiráček, Kolář (81. Darida), Horváth, Pilař - Bakoš (74. Hora). Trenér: Vrba.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Juspašjan, K. Hovhannisjan (59. Gagik Poghosjan) - Alexanjan, Jedigarjan, Manojan (78. Bakaljan), Malakjan - Manučarjan, H. Hovhannisjan (54. Ghukas Poghosjan). Trenér: V. Minasjan.