Plzeň smetla Kalju i v odvetě, Horváth nastřílel hattrick

7. 8. 2013 22:02
Plzeň porazila Kalju i v odvetě a s přehledem postoupila do poslední fáze kvalifikace o Ligu mistrů.
Pavel Horváth se o výhru 6:2 v odvetě proti Kalju zasloužil třemi góly
Pavel Horváth se o výhru 6:2 v odvetě proti Kalju zasloužil třemi góly | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně kralovali ve 3. předkole Ligy mistrů proti Kalju i v odvetě. Západočeši estonský celek po úvodní výhře 4:0 rozstříleli tentokrát 6:2, o což se hattrickem zasloužil kapitán Pavel Horváth.

Viktorii tak už chybí jen jeden krok, aby si po roční pauze podruhé zahrála vysněnou milionářskou soutěž.

"Jsem rád, že se na gólech podílejí všichni hráči. Na začátku jsme si to trochu zkomplikovali. Asi jsme si moc uvědomovali, jaký máme náskok z úvodního zápasu," hodnotil utkání trenér Viktoriánů Pavel Vrba v rozhovoru pro Českou televizi.

Viktoriáni podcenili úvod

Úvod utkání se totiž Západočechům skutečně příliš nevydařil. Už v 10. minutě se Quintieri obtočil s míčem kolem Čišovského a vystřelil hostům vedení. 1:0.

Do deseti minut ale bylo srovnáno. Koláře ve vápně fauloval Šišov a Horváth následně proměnil penaltu.

Plzeň pak většinu poločasu držela míč na kopačkách a tvořila hru. Až těsně před přestávkou dokonal Horváth obrat, když parádní ranou uklidil míč do šibenice.

Po přestávce se strhl ve Štruncových sadech gólostroj. V 58. minutě se poprvé od jarního pohárového zápasu s Neapolí trefil ze hry Tecl a zvýšil na 3:1.

Skóre nakonec pečetil Wágner

O čtyři minuty další přesnou pumelicí zkompletoval plzeňský kapitán hattrick a bylo to už o tři branky. Domácí poté znovu trochu povolili v koncentraci a Quintieri z dorážky snížil.

Viktoriáni se ovšem nenechali zahanbit a Hořava, který nahradil Horvátha v 70. minutě, vrátil domácím třígólové vedení. Šestou brankou pak ještě zpečetil výsledek Wágner. Ten navíc v nastavení po tyči Limberského nastřelil i břevno.

Západočeši tak mohou vyhlížet soupeře pro play off o Ligu mistrů, kterého jim určí páteční los.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Nomme Kalju 6:2 (2:1)
Branky: 20. z pen., 44. a 62. Horváth, 58. Tecl, 71. Hořava, 82. Wágner - 10. a 69. Quintieri. Rozhodčí: Johannesson - Wittberg, Culum (všichni Švéd.). ŽK: Řezník - Šišov, Quintieri. Diváci: 9482. První zápas: 4:0, postoupila Plzeň.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth (69. Hořava), Darida - Petržela, Kolář (46. Rajtoral), Ďuriš - Tecl (59. Wágner). Trenér: Vrba.

Kalju: Teleš - Šišov, Bärengrub, Koogas, Kallaste - Puri (72. Kirss), Ceesay (75. Soares), Wakui, Kimbal - Voskoboinikov (65. Neemelo), Quintieri. Trenér: Prins.