Plzeň smírně s Krasnodarem, Sparta v Rakousku nadělovala

6. 7. 2013 20:09
Plzeňští nad kvalitním soupeřem dvakrát vedli, o výhru je však připravil smolný vlastní gól.
Dobrá zpráva pro Plzeň. Horváth a Limberský jsou v pořádku.
Dobrá zpráva pro Plzeň. Horváth a Limberský jsou v pořádku. | Foto: Aktuálně.cz

Uttendorf - Fotbalisté Plzně ani v druhém přípravném utkání na soustředění v Rakousku nevyhráli. Po porážce 0:1 s Fürthem dnes remizovali 2:2 s pátým týmem uplynulé sezony ruské ligy FK Krasnodar, přestože dvakrát vedli po gólech Jakuba Hory a kapitána Pavla Horvátha z přímého kopu. Soupeř v závěru vyrovnal poté, co si brankář Petr Bolek smolně srazil míč do branky.

Horváth, Limberský a Bakoš jsou v zdraví

"V přípravných zápasech nejsou rozhodující výsledky, ale předvedená hra. A ta byla z naší strany dobrá a já s ní byl spokojený. Jen je škoda, že jsme dostali dvě laciné branky," řekl po utkání trenér Pavel Vrba.

Nejdůležitější pro Viktorii je však zpráva, že Horváth společně s Davidem Limberským a Markem Bakošem poprvé během letní přípravy naskočili do zápasu. Předtím kvůli zdravotním problémům jen trénovali. Naopak kvůli srážce s gólmanem musel už po 18 minutách hry střídat Michal Ďuriš, který si zlomil žebro a bude chybět přibližně měsíc.

Trenér Pavel Vrba poslal do hry hned 22 fotbalistů a využil jednu z posledních možností dát prostor většině kádru. V úterní generálce s Kluží už bude zřejmě hlavně ladit sestavu před Superpohárem a především kvalifikací o Ligu mistrů.

Třetiligový soupeř Spartě vzdoroval jen poločas

Fotbalisté pražské Sparty si v posledním utkání na soustředění v Rakousku zastříleli. V dnešním duelu proti týmu Vorwärts Štýr z třetí ligy zaznamenali pět gólů a soupeře porazili vysoko 5:2.

Sparťanský kouč Vítězslav Lavička udělal oproti pátečnímu duelu, který se nedohrál kvůli dělbuchu vhozenému směrem k hrací ploše, několik změn. Poprvé na soustředění nastoupil v útoku Roman Bednář, v záloze pak spolu hráli Kamil Vacek i Marek Matějovský.

Dvakrát se trefil mladík Přikryl

Soupeř z rakouské regionální ligy dokázal favoritovi vzdorovat jen v první půli, kterou prohrál 1:2. Po změně stran se už projevila větší kvalita sparťanského týmu a v rozmezí šesti minut vstřelili Pražané tři branky.

Dvakrát se v zápase trefil Tomáš Přikryl, po jedné brance si připsali Václav Kadlec, Aleš Čermák a Bednář. V závěru Lavička prostřídal sestavu a do branky se dostal i sedmnáctiletý Jindřich Staněk.

Sparťané v Rakousku ani jednou neprohráli. V úvodním duelu porazil úřadující český vicemistr Kecskemét 3:1, poté zdolal Legii Varšava 1:0 a páteční zápas s Admirou Wacker Mödling byl předčasně ukončen za stavu 1:1.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - FK Krasnodar 2:2 (1:1)

Branky: 40. Hora, 56. Horváth - 42. Koman, 87. vlastní Bolek.

Sestava Plzně:

I. poločas: Pavlík - Řezník, Procházka, Hejda, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Ďuriš (18. Hořava), Hora - Tecl.

II. poločas: Bolek - Rajtoral, Čišovský, Hejda (75. Chocholoušek), Limberský (58. Končal) - Hořava (75. Veselinovič), Horváth (65. Bakoš) - Tecl (75. Krmenčík), Hanousek, Kovařík - Wágner. Trenér: Vrba.

Vorwärts Štýr - Sparta Praha 2:5
(1:2)

Branky: 18. Bytici, 66. Orosz - 12. a 59. Přikryl, 40. Kadlec, 57. Čermák, 62. Bednář.

Sestava Sparty: Čech (69. Staněk) - Kadeřábek, Holek (66. Brabec), Švejdík (66. Polom), Hybš - Vacek (46. Čermák), Vácha, Matějovský (66. Konaté) - Kadlec (46. Gil), Přikryl - Bednář (63. Juliš). Trenér: Lavička.