Plzeň udolala čínský Yanbian. Poprvé nastoupila i posila Ivanschitz

23. 1. 2017 17:31
Jediný gól, navíc vlastní, rozhodl o vítězství fotbalistů Plzně nad klubem čínské superligy Yanbian Funde FC.
Roman Hubník
Roman Hubník | Foto: Tomáš Liška

Benidorm (Španělsko) - Fotbalisté Plzně na závěr soustředění ve Španělsku porazili 1:0 devátý celek čínské superligy Yanbian Funde FC. Duel rozhodl v úvodu druhé půle vlastním gólem jeden z čínských obránců.

Plzeň měla původně hrát s korejským Ulsanem, ale ten měl problémy se zraněními, a tak se narychlo domluvilo střetnutí s Yanbianem, který kladl Viktorii odpor dobrou obranou. Navíc v 15. minutě mohl jít do vedení, po chybě brankáře Kozáčika ale čínský útočník netrefil prázdnou branku. Na straně Plzně nevyužil slibné příležitosti Poznar, neprosadili se ani Hlavatý, Bakoš či Hromada.

Do druhé půle nastoupila i nová posila Ivanschitz a už po čtyřech minutách šla Plzeň do vedení. Další z posil Janža odcentroval a jeden ze soupeřů srazil míč přesně do růžku vlastní branky. Viktoria hru kontrolovala, ale další gól už nepřidala. Ivanschitze totiž vychytal brankář.

"Opět jsme si vypracovali velké množství brankových situací, které jsme bohužel nevyužili. Máme určitě hodně na čem pracovat, protože i v tomto utkání bylo hodně momentů, kdy jsme o balon přicházeli po našich zbytečných chybách. Určitě jsme měli na to, aby dnešní zápas skončil výraznějším gólovým rozdílem," uvedl asistent trenéra Pavel Horváth.

Plzeň se ze soustředění vrátí v úterý, o týden později se do Španělska vydá znovu. "Soustředění splnilo to, co mělo. Počasí sice nebylo ideální a kvůli tomu jsme museli několikrát měnit plán. Jinak jsme to ale zvládli a hlavně aby se všichni vrátili domů ve zdraví, aby mohli dál naplno trénovat," dodal Horváth.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Viktoria Plzeň - Yanbian FC 1:0 (0:0)

Branka: 49. vlastní.

Sestava Plzně:

I. poločas: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela, Hlavatý, Hromada, Zeman - Bakoš, Poznar.

II. poločas: Bolek - Řezník, Hájek, Hubník, Janža - Kopic, Hrošovský, Hořava, Kovařík - Ivanschitz - Krmenčík. Trenér: Pivarník.