Plzeň v generálce na Šachtar remizovala s Rostovem

13. 2. 2014 17:48
Fotbalisté Plzně v generálce na jarní část sezony remizovali 1:1 s osmým týmem ruské ligy Rostovem na Donu a zakončili bez jediné porážky.
Pavel Horváth v generálce nechyběl v základní sestavě Viktorie Plzeň
Pavel Horváth v generálce nechyběl v základní sestavě Viktorie Plzeň | Foto: CPA Eduard Erben

Larnaka (Kypr) - Fotbalisté Plzně v generálce na jarní část sezony remizovali 1:1 s osmým týmem ruské ligy Rostovem na Donu a zakončili bez jediné porážky. V závěrečném duelu na soustředění na Kypru se gólově prosadil Milan Petržela.

Trenér Dušan Uhrin mladší nasadil téměř stejnou sestavu, jaká zakončila úspěšný podzim výhrou v Lize mistrů nad CSKA Moskva. Jen Rajtorala, který odešel do bundesligového Hannoveru, nahradil Řezník.

Viktorii se nevydařil vstup do zápasu. Už ve 2. minutě po závaru fauloval brankář Kozáčik a ruský reprezentant Arťom Dzjuba proměnil penaltu. O vyrovnání se těsně před poločasem postaral Petržela, který zakončil rychlý brejk.

Plzeň z devíti přípravných zápasů šestkrát vyhrála a třikrát remizovala. Celkem nastřílela 29 gólů a desetkrát inkasovala. Nejlepším střelcem byl se šesti góly Wágner, čtyřikrát se trefil Petržela a třikrát Bakoš, Kolář, Hořava a Ďuriš.

Po návratu domů se Viktoria bude připravovat na utkání Evropské ligy se Šachtarem Doněck, které je na programu 20. února.