Plzeň v generálce remizovala 0:0 s Lokomotivem Moskva, Příbram se vzpamatovala

Aktualizováno 19. 7. 2016 19:50
Plzeňští fotbalisté v posledním přípravném zápase před 3. předkole Ligy mistrů hráli s ruským celkem Lokomotiv Moskva bez branek.
Plzeňský brankář Matúš Kozáčik udržel proti Lokomotivu Moskva čisté konto.
Plzeňský brankář Matúš Kozáčik udržel proti Lokomotivu Moskva čisté konto. | Foto: Milan Kammermayer

Schwaz - Fotbalisté Plzně v generálce na novou sezonu uhráli bezbrankovou remízu s Lokomotivem Moskva. Proti šestému celku ruské ligy sice byli aktivnějším týmem, ale měli problém s vytvářením šancí. Ve středu se vrátí z rakouského soustředění domů a za týden už je čeká vstup do 3. předkola Ligy mistrů.

Nový trenér Plzně Roman Pivarník vsadil v generálce na osvědčené opory z minulé sezony. Viktoria sice měla herní převahu a držela častěji míč, ale kombinovala převážně ve středu hřiště. Kolem vápna soupeře se proti pevné defenzivě Lokomotivu řízené chorvatským reprezentantem Čorlukou těžko prosazovala. Naopak Moskvané zahrozili několika nebezpečnými brejky, ale brankář Kozáčik si poradil.

Obrana klape, ale Viktoria nedává góly

Po změně stran a střídáních se hra Plzně přeci jen rozhýbala, ale gól ani tak nepřišel. Krmenčík, který nahradil nevýrazného Ďuriše, v největší šanci nedostal míč do branky, protože mu hlavičku srazil jeden z obránců těsně vedle. Neuspěl ani Kovařík, který sice střelou z přímého kopu z velké dálky překvapil gólmana, ale míč se mezi tři tyče nevešel.

"První půli jsme hráli proti větru, což bylo velmi náročné. Soupeř na nás nalezl a měli jsme problémy v rozehrávce. Ve druhé se situace obrátila, hráli jsme s větrem a škoda, že Honza Kovařík nebo Michal Ďuriš neproměnili své šance. Ale důležité je i to, že jsme neinkasovali. Celkově si myslím, že jsme zápas zvládli," konstatoval reprezentační stoper Roman Hubník.

"Fotbalu ale dneska chybělo lepší počasí, hra by byla z obou stran kvalitnější," dodal.

Plzeň předtím na soustředění v Rakousku uhrála remízu 1:1 s Düsseldorfem a výhru 1:0 nad Basaksehirem. V přípravě zůstala neporažena a v posledních dvou zápasech udržela čisté konto. Na druhou stranu se ale v Rakousku trápila v útoku a ve třech zápasech dala jen dva góly.

Příbram konečně zabrala

Příbram pod trenérem Martinem Pulpitem přes léto výrazně mění kádr i herní styl, což se podepsalo i na výsledcích. Na rakouském soustředění vyšli příbramští hráči ve třech zápasech proti silným soupeřům střelecky naprázdno. I předtím prohrávali a zdolali jen juniorku Slavie.

Proti diviznímu Hořovicku však už Příbram zabrala. Už ve čtvrté minutě se prosadil Wodecki, do poločasu zvýšil zkušený Rezek. Po změně stran se sice dlouho na další branku čekalo, fanoušky pak ale potěšilo nové jméno v příbramské sestavě Mahmutovič.

Za místní juniorku dříve nastupoval Selmir Mahmutovič, ale nyní šlo o jeho slavnějšího bratra Aidina, který má v české lize odehráno 193 utkání s 68 góly. A hned při své premiéře se prosadil, když v 84. minutě završil vítězství.

Přípravná fotbalová utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - Lokomotiv Moskva 0:0

Sestava Plzně: Kozáčik - Rajtoral (46. Matějů), Baránek (46. Hejda), Hubník, Limberský (78. Řezník) - Hořava (46. Kučera), Hrošovský (85. Hromada) - Petržela (46. Kopic), Kolář (81. Bakoš), Kovařík - Ďuriš (56. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Mladá Boleslav - Heidenheim 3:1 (2:0)

Branky: 1. Vukadinovič, 20. Rada z pen., 71. Hůlka - 81. Halloran.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Diviš - Pauschek, Douglas, Hůlka, Keresteš - Vukadinovič, Rada, Takács, Přikryl - Klobása, Mebrahtu.

II. poločas: Vejmola - Kúdela, Hůlka, Čmovš, Keresteš - Přikryl, Takács, Valenta, Kalabiška - Mebrahtu, Klobása. Trenér: Jarolím