Plzeň ve 3. kole poprvé vyhrála, Žižkov zdolal Duklu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 8. 2011 22:06
Plzeň - Teplice 2:0, Žižkov - Dukla 1:0

Praha - Až do 3. kola si museli fotbalisté Plzně počkat, než v novém ročníku Gambrinus ligy poprvé vyhráli.

Povedlo se jim to na domácí půdě proti Teplicím, které zdolali 2:0.

Z prvního vítězství v letošní sezoně se raduje také Viktoria Žižkov, když v malém pražském derby porazila Duklu těsně 1:0.

Potvrzeno: Brankář Marek Čech posílil fotbalisty Plzně

Obhájce titulu, do jehož brány se už postavila nová akvizice Marek Čech, však neměl cestu za třemi bod nikterak jednoduchou. Teplice postavily svou taktiku na pozorné obraně, s níž si Západočeši dlouho nevěděli rady.

Poprvé výrazněji zahrozil až ve 24. minutě Trapp, ale jeho dvojnásobný pokus brankář Grigar kryl. Na druhé straně zahrozil Melunovič.

Zajímavější podívanou vidělo pět a půl tisíce diváků po přestávce. Po vybídnutí Jiráčka ještě trestuhodně minul Petržela, ovšem vše napravil v 59. minutě Ďuriš, který po Horváthově centru otevřel skóre.

Domácí jednogólové vedení neuspokojilo a chtěli přidat další branky. Blízko zvýšení byli po střele Horvátha, ale definitivní pojistka přišla až v poslední desetiminutovce. Postaral se o ni Pilař.

V duelu dvou nováčků chtěla Dukla navázat na své předchozí dva dobré zápasy, a tak se měl zkraje utkání brankář Vaclík co ohánět. Proti Pázlerovi i Bergerovi však uspěl a domácí začali kousat sami.

Ve 35. minutě se dočkali vedoucí branky, když střílený centr usměrnil do brány Dukly Nestorovski. Po změně stran mohl vyrovnat Vrzal, ale v dobré pozici pálil vysoko nad.

3. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:0 (0:0)
59. Ďuriš, 84. Pilař. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Jiřík. ŽK: Horváth - Lukáš, Rosa. Diváci: 5213.

Plzeň: Čech - Limberský, Ševinský, Bystroň, Jiráček - Horváth, Trapp - Petržela (55. Pilař), Kolář, Ďuriš (79. Hora) - Bakoš (86. Fillo). Trenér: Vrba.
Teplice: Grigar - Matula (69. Zoubele), Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Ježdík, Stožický (79. Lácha) - Melunovič, Vachoušek (90. Kalivoda). Trenér: Rada.

FK Viktoria Žižkov - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka:
35. Nestorovski. Rozhodčí: K. Hrubeš - Ubias, Košec. ŽK: Nestorovski, Bartl - Berger, Vrzal, Mikula. Diváci: 4081.

Žižkov: Vaclík - Bartl (78. Folprecht), Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Súkenník, Šťastný (72. Schut), Mach - Kalod, Nestorovski (82. Bodeček). Trenér: Pulpit.
Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík (81. Jirouš) - Malý (64. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger, Markovič, Pázler (57. Vrzal). Trenér: Kozel.