Plzeň veze výhru z Jablonce a dál se vzdaluje ostatním

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 9. 2010 20:46
Jablonec - Plzeň 1:2

Praha - Plzeňští fotbalisté nadále proplouvají Gambrinus ligou bez jediné porážky. Svou suverenitu potvrdili i v zápase 9. kola v Jablonci, odkud si vezou tři body za výhru 2:1.

Na čele tabulky tak mají před druhou Olomoucí už devítibodový náskok.

Západočeši šli do vedení v 18. minutě zásluhou Koláře. Ve druhé půli zvýšil na 2:0 Bakoš, v závěru stihnul Lafata výsledek už jen korigovat.

FC Hradec Králové hrozí trest za překročení kapacity
Viktoria Plzeň v insolvenčním řízení. Dluží půl milionu

Že je Plzeň vedoucím týmem soutěže, bylo v Jablonci poznat od prvních minut. Už po pár desítkách vteřin měl na noze gól Kolář, ale nedorozumění v domácí obraně ještě nepotrestal. V 18. minutě však stejný hráč při dorážce nezaváhal a Viktoria vedla 1:0.

Západočeši tentokrát nepředváděli kopanou nejvyšší kvality, ale i to na Jablonec stačilo. V dalších šancích první půle se krátce po sobě ocitli Rezek a znovu Kolář, ovšem tentokrát se skóre neměnilo.

Po změně stran se Severočeši snažili i nadále prosadit postupnou kombinační hrou, ale to na dobře zformovanou obranu neplatilo. Naopak se ujala rychlá Horváthova akce, kterou hostující špílmachr vybídl ke skórování Bakoše a ten nezaváhal.

Domácí se nadechli k většímu náporu až na konci, za což byli odměněni snížením Lafaty. Největší ´zásluhu´ na gólu však měl brankář Pavlík, který neudržel v rukou centrovaný balon a pustil jej přímo k nohám jabloneckého střelce.

V hektickém závěru mohly padnout branky na obou stranách, jenže stav 1:2 se už nezměnil. Plzeň tak prodloužila svou sérii vítězství na osm zápasů.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Branky
: 83. Lafata - 18. Kolář, 65. Bakoš. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Kovařík. ŽK: Jablonský, Jarolím, P. Pavlík, Pekhart, Vošahlík, Kovařík - Petržela, Rada. Diváci: 3512.

Jablonec: Špit - Krajčík (83. Eliáš), Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík, Loučka, P. Pavlík, Haurdič (59. Kovařík) - Jarolím (70. Pekhart) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela (89. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek (80. Jiráček) - Kolář, Bakoš (86. Střihavka). Trenér: Vrba.