Plzeň s Vilniusem jen remizovala, Liberec dostal výprask

7. 2. 2014 16:54
V prvních 16 minutách divokého duelu padlo pět branek, zápas mezi Plzní a Vilniusem nakonec skončil remízou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně v úvodním utkání na kyperském soustředění remizovali 3:3 se Žalgirisem Vilnius, Tomáš Wágner vyrovnal až v nastaveném čase. Viktoria remizovala podruhé za sebou, před odjezdem na soustředění hrála 2:2 s Ústím nad Labem. Během dvou zápasů tak inkasovala pět branek.

Nedobrou obranou se prezentoval i Liberec, který v Portugalsku dostal čtyřgólový výprask od FC Kodaň. Hned o tři branky do sítě Slovanu se postaral Cornelius.

Špatný úvod Viktorie

Trenér Dušan Uhrin mladší poslal na hřiště nejsilnější sestavu, ale úvod zápasu se Viktorii vůbec nepovedl a po deseti minutách prohrávala 0:2. Hořava s Kolářem sice rychle vyrovnali, ale Žalgiris, který v lednu poslal dvě ze svých hlavních opor Kuklyse a Vaitkunase na hostování do Bohemians Praha 1905, se ještě do poločasu znovu ujal vedení.

"Podcenili jsme evidentně začátek, kdy jsme rychle prohrávali 0:2. Než jsme se srovnali s prostředím, inkasovali jsme. Splnilo to ale účel, protože jsme museli výsledek pořád dohánět a bylo na klucích vidět, že chtějí zápas vyhrát," řekl pro klubový web Uhrin.

Plzeň poté celý druhý poločas usilovala o vyrovnání. To přišlo až v nastaveném čase, kdy střídající Wágner gólem oslavil prodloužení smlouvy.

"V podstatě jsme druhou polovinu hráli velice dobře, když jsme drželi míč, kombinovali a měli několik šancí. Nemůžeme ale dostat tři takto laciné branky. Je to ale pořád jen přípravné utkání. Hráči měli poslední dva tréninky ráno a odpoledne a mají toho v nohách dost. V utkání jsme neměli potřebnou jiskru, kterou věřím, že získáme dalšími dvěma přátelskými zápasy," dodal Uhrin.

Bohemians remizovali s Krasnodarem

Liberec v rámci turnaje Atlantic Cup v Portugalsku nenavázal na úvodní středeční výhru nad současným lídrem dánské ligy Midtjyllandem. Úřadujícímu mistru Dánska Kodani Slovan podlehl vysoko 0:4, i když nastoupil prakticky v nejsilnější sestavě. Hattrickem se blýskl mladý reprezentant Cornelius; druhý gól přidal poté, co mu brankář Kovář nejprve chytil penaltu i následnou první dorážku.

V dalším z dnešních přípravných zápasů byli fotbalisté Bohemians Praha 1905 blízko překvapivé výhře nad silným ruským týmem Kubaň Krasnodar. Po gólech Klavíka a Hory, který zakončil únik z poloviny hřiště kličkou brankáři a skóroval do prázdné branky, vedli už 2:0, Krasnodar však stihl v závěru srovnat. Gól na 2:2 inkasovali "klokani" v nastavení po standardní situaci.

"Škoda, že jsme v samém závěru přišli o výhru, je mi kluků líto, protože si ji za dnešní výkon zasloužili. Chtěli jsme vyhrát, ale těší mě především předvedený výkon. Ve druhé půli jsme nedotáhli některé slibné akce, které měly skončit brankou," zhodnotil utkání pro klubový web trenér Jozef Weber, který tentokrát nechal jen mezi náhradníky zkušené posily Brabce a Lietavu.