Plzeň vyhrála na Slovácku a opět jde do čela před Spartu

24. 8. 2013 23:30
Stanislav Tecl zajistil Plzni výhru jedním gólem a přihrávkou na první gól

Uherské Hradiště - Fotbalisté Plzně vyhráli pošesté v řadě na hřišti 1. FC Slovácko a po vítězství 3:1 v 6. kole Gambrinus ligy se vrátili do čela tabulky o skóre před pražskou Spartu.

Slovácko naopak z posledních pěti zápasů získalo jen bod a zůstává v tabulce třinácté.

I když Plzeň tahala v prvním poločase za kratší konec, díky gólu Kovaříka se ve 41. minutě ujala vedení. Náskok Viktorie po hodině hry zvýšil Ďuriš, a i když poté snížil Valenta, který ukončil 406 minut dlouhou plzeňskou sérii v lize bez inkasované branky, hned vzápětí uzavřel skóre plzeňský útočník Tecl.

V sobotu se hrál ještě jeden zápas, pražská Slavia vyhrála v Brně nad Znojmem 1:0 (reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE).

Slovácko bylo v úvodu blízko gólu

Oslabené Slovácko začalo proti favorizované Plzni s respektem a důrazem na dokonalou defenzívu.

Trenér Plzně Vrba nechal před odvetou předkola Ligy mistrů s Mariborem odpočívat Horvátha, Čišovského, Petrželu a Wágnera.

"Při sestavě jsem vycházel z toho, že Horváth je už ve věku, kdy tři zápasu v týdnu obtížně zvládá. Také Čišovského jsem chtěl nechat odpočinout," vysvětlil složení plzeňské sestavy kouř Plzně Pavel Vrba.

Ve 28. minutě plzeňského gólmana Kozáčika zachránila po hlavičce Kerbra tyčka a hned z další akce Trousil hlavičkoval těsně vedle.

"Kdybychom dali branku, tak by bylo utkání asi trochu jiné. Zatáhli bychom se a hráli na brejky. Chybělo nám větší štěstí. Věděli jsme, že bude soupeř unavený, chtěli jsme se tlačit do koncovky, což se nám podařilo," poznamenal Kerbr.

"Škoda, že jsme šance neproměnili"

Slibné šance nabudili domácí fanoušky, kteří postupně strhli Slovácko k ofenzivní hře.

"Měli jsme dvě vyložené šance. Je škoda, že jsme je neproměnili. Porazit tak kvalitního soupeře, jakým je Plzeň je nutné vstřelit první branku," uvedl kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

Těsně před koncem poločasu naopak unikl po pravé straně Tecl, z jeho zpětné přihrávky vystřelil Darida, brankář Melichárek jen stačil vyrazit míč před volného Kovaříka, a ten pohotově vrátil míč do sítě.

"Věděli jsme, že má Slovácko nebezpečné standardní situace, naštěstí jsme kritických deset minut přečkali. Vítězství je pro nás povzbuzením a udrželo pohodu v týmu. Vstřelit branku pro mě už bylo jednoduché. Z půl metru už nebylo tak těžké trefit branku," uvedl Kovařík.

Plzeň dvakrát udeřila z brejků

Plzeň chytře čekala na příležitost k brejkům do otevřené obrany protivníka.

Ta se naskytla po hodině hry, kdy obránce Limberský prošel středem hřiště a přes Rajtorala a Tecla se dostal míč ke zcela volnému Ďurišovi, jenž přidal druhý gól.

Útočná aktivita vynesla o osm minut později Slovácku alespoň korekci výsledku, když Valenta prostřelil brankáře Kozáčika.

Případný náznak dramatu ale Viktoria hned zažehnala, když o dvě minuty později po zaváhání domácích zadáků vstřelil Tecl třetí branku vydařeným obloučkem.

"Plzeň se po prvním gólu uklidnila"

Dvě minuty před koncem ještě zaskočil na brankové čáře střídající Petržela, který vyrazil Trousilovu střelu.

"První poločas byl proti favorizované Plzni nad očekávání dobrý. Bohužel jsme letos ani proti jednomu soupeři nezískali náskok. Škoda dvacetiminutovky, kdy jsme nedali branku. Naopak jsme dostali smolný gól, kdy jsme udělali v útoku chybu. První gól nebyl zlomový, ale soupeř se uklidnil," zhodnotil utkání kapitán Slovácka Trousil.

Výsledky 6. kola:

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:3 (0:1)

Branky: 67. Valenta - 41. Kovařík, 60. Ďuriš, 69. Tecl. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Pochylý. ŽK: Daníček, Trousil - Limberský, Hořava. Diváci: 7096.
Slovácko: Melichárek - Mezlík, Košút, Trousil, Reinberk (61. Havlík) - Daníček - Volešák, Valenta, Petr (75. Martan), Kerbr - Haša. Trenér: Habanec.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Darida, Hořava - Rajtoral (70. Petržela), Ďuriš (89. Bakoš), Kovařík - Tecl (84. Wágner). Trenér: Vrba.

Znojmo - Slavia 0:1 (0:1)

1. Plzeň 6 5 1 0 17:3 16
2. Sparta 6 5 1 0 15:4 16
3. Liberec 5 4 0 1 6:6 12
4. Teplice 5 3 2 0 14:5 11
5. Mladá Boleslav 6 2 3 1 11:6 9